Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

Magnetické zametače pro letiště a silnice MSA

Magnetické zametače jsou navrženy pro vysoce účinný sběr kovového odpadu, bez ohledu na jeho tvar a velikost, z velkých ploch a zpevněných povrchů, zejména z letištních drah a stojánek.

Naše magnetické zametače jsou stejně užitečné a důležité pro údržbu letištních ploch jako konvenční stroje využívané pro čištění provozovateli (letištní zametače, odfukovače a vysavače). Bez ohledu na to, jak výkonné jsou čisticí stroje, které provozovatelé používají, vždy vzniká potřeba vyčistit menší plochy nebo provést speciální čištění zaměřené na drobné kovové úlomky v makro-textuře vozovky a systematicky tak sesbírat různorodé nebezpečné kovové předměty na jakýchkoliv plochách s intenzivním provozem vozidel a s pohybem osob, tedy se zvýšeným rizikem výskytu FOD.

Kovové předměty a nečistoty, v letectví nazývané FOD (FOREIGN OBJECT DEBRIS) zahrnují kovové šrouby, matice, hřebíky, jehly, podložky, spony, pružiny, mince a další kovové předměty jakými jsou části GSE techniky nebo osobní předměty personálu a cestujících ponechané na letištních plochách a zejména kartáče – odlomené štětiny ze zametacích strojů nebo jiné téměř neviditelné drobné úlomky a kovový prach.

Výhody magnetických zametačů na letiště

 • mohou být za pomoci standardního tažného zařízení (koule nebo háku) připojeny za jakékoliv letištní vozidlo (osobní automobil, traktor) a provádět efektivní magnetický sběr při provozních rychlostech až do 45 km/h.
 • mají vysoký magnetický zametací výkon a to díky masivnímu magnetickému pouzdru, ve kterém jsou instalovány nejsilnější magnety na světě - „neodymové permanentní magnety“
 • jsou k dispozici s mimořádnou šíří záběru magnetického pouzdra pro zametání 3,2 metru nebo 9,6 metru – blíže viz sběrač MSA 3000 / GLADIATOR a sběrač MSA 9000 / GLADIATOR
 • jsou navrženy jako "heavy duty" zařízení tak, aby odolávaly těm nejnáročnějším podmínkám (velmi vysoká vlhkost a teplota nebo naopak mrazivé podmínky)
 • jsou robustní a velmi odolné a současně umožňují velmi snadnou obsluhu
 • jsou šetrné k životnímu prostředí a splňují přísné podmínky nařízení REACH
 • každou úpravu designu našich magnetických zametačů podrobujeme hodnocení účinnosti magnetického sběru se zahrnutím standardizovaných objektů FOD pro testování
 • každý magnetický zametač je dodáván s podrobnou dokumentací pro provoz a údržbu včetně doporučení, jak ho zapojit do komplexního FOD PROGRAMU provozovatele
 • jsou dodávány s rozsáhlým standardním vybavením (sadou LED světel a stroboskopů) a jedinečným doplňkovým vybavením, jako např.:
  • "elektronickým mechanismem" zvedání a odmagnetizování permanentních magnetů v magnetickém pouzdře
  • zařízením pro "GPS lokaci" a zaznamenávání dat provozní činnosti zametače

Hlavní důvod proč používat magnetické zametače na letištní ploše

Ostré úlomky kovových štětin, které se uvolňují ze zametacích strojů, mohou způsobovat vážné problémy – poškozování pneumatik u mnoha letadel a letištních vozidel.

Český výrobek / Made in Czech Republic

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Vlastnosti magnetických zametačů na letiště

Chytrý design – odlišný od jakéhokoliv obdobného přívěsného magnetického zařízení. Mimořádně vysoký výkon magnetického čištění. Nejsilnější magnety na světě – neodymové magnety

 • Účinné magnetické čistící zařízení ve formě přívěsného vozíku s jednoduchým použitím určené pro odstraňování kovových nečistot (FOD) z letištních a silničních vozovek, závodních a zkušebních okruhů a pro využití provozovateli, kteří potřebují odstranit kovové nečistoty z velkých ploch, jakými jsou prostory výrobních a opravárenských podniků, skladů, parkovišť apod.
 • Nezbytné čistící zařízení pro letiště s dlouhou zimní sezónou a tedy s častým provozem zametačů a následným pravidelným výskytem ostrých ocelových štětin uvolněných ze strojů během zametání.
 • Vynikající zařízení pro údržbu zpevněných letištních a silničních vozovek vybavených panely, letišť s drážkovanými dráhami, na nichž může snadno docházet ke kumulaci kovového odpadu nebo letišť s místně poškozenými částmi dráhy a stojánek (s otvory a mikroprasklinami ve vozovce) a pro aplikaci po údržbě vozovek brokováním, frézováním nebo broušením uvolňující kovové FOD jakým je kovový prach, drobné úlomky a částice.
 • Zařízení pro systematický sběr nejrůznějších nebezpečných kovových předmětů v místech s intenzivním pohybem vozidel a osob.

Magnetický zametač je přepravitelné na jakékoliv místo – pozemní bezpečnosti během vojenských operací

 • Naše magnetické zametače mohou být snadno manipulovány a přepravovány na dálku (např. mohou být provozovány během vojenských misí). Jsou velmi užitečným zařízením pro magnetické čištění znečištěných drah s neznámými standardy a podmínkami údržby.
 • Magnetické zametače jsou doplňkovým vybavením k ostatním zametacím systémům, zejména užitečným v případě zvláštních typů a podmínek na přistávací dráze.

POZNÁMKA: Doporučujeme vám zakoupit náš trojitý zametač MSA 9000 se šířkou zametání více než 9 metrů v případě, že je provozovaná přistávací dráha příliš široká pro pásy zametání o šířce 3 metry nebo je-li dostupná doba pro uzavření dráhy příliš krátká. Vyšší výkon MSA 9000 vám zaručí efektivnější zametání a ušetří tak váš čas.

MSA 3000 GLADIATOR

Zametač pro provozovatele letišť, základní model MSA 3000 – „GLADIATOR“, byl vyvinut speciálně pro magnetický sběr na letištích drahách a ostatních velkých plochách. Zametač je vhodný zejména pro provozování na malých a středně velkých (regionálních) letištích včetně vojenských základen a disponuje mimořádnou šířkou magnetického zametání 3 020 mm.

Zametače SOLLAU MSA mají velmi jednoduchou údržbu, po pořízení nevyžadují prakticky žádné dodatečné náklady a mohou být provozovány i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Zcela jedinečný design - proč?

Výšku magnetického pouzdra v našich zametačích lze velmi snadno a přesně nastavit za pomoci centrálního nastavovacího kolečka, ve výškách mezi 30 milimetrů a 100 milimetrů od povrchu. Odmagnetizování aktivní sběrné zóny magnetického pouzdra je také velmi jednoduché a nevyžaduje velkou manuální sílu pracovníka obsluhy. FOD odpadává do zabudovaných velkokapacitních FOD boxů, což umožňuje následnou snadnou likvidaci kovových nečistot po ukončení magnetického čištění.

Zašlete nám požadavek na cenovou nabídku zametače a jakékoliv Vaše dotazy. Oceníme zejména komentáře týkající se vašich předchozích zkušeností s magnetickým zametáním a používáním vašeho starého magnetického zařízení nebo ostatních přívěsných zametacích zařízení.

MSA 9000 GLADIATOR

Zametač ve trojitém uspořádání, model MSA 9000 - "EMPEROR", je špičkovým výrobkem a jednoznačně nejvýkonnějším magnetickým zametacím zařízením na světě. Tento magnetický zametač je vhodný pro údržbu středních a velkých letišť a disponuje mimořádnou aktivní šířkou zametání 9 600 mm.

Tento obří magnetický zametač se skládá ze tří samostatných přívěsných vozíků velmi pevné a trvanlivé konstrukce spojených během magnetického zametání v trojitém závěsu tak, že vytváří jedinou zametací jednotku o mimořádném výkonu. Hlavní centrální závěs je vybaven teleskopickými rameny se standardizovanými přípojkami pro snadné připojení bočních zametačů a to bez nutnosti použít jakékoliv nářadí.

Každý magnetický zametač může být použit pro samostatný provoz, např. pro lokální zametání ploch (letištních stojánek) nebo jednotlivé zametače mohou být taženy jeden za druhým tak, aby se znásobil účinek magnetického sběru, nebo mohou být taženy stejným způsobem v přepravním režimu, tedy se zdviženým magnetickým pouzdrem pro případy přepravy na místa zametání a zpět.


Proč jsou neodymové magnety jedinečné pro sběr FOD (Foreign Object Debris)?

 • Neodym (Nd) je „kov vzácných zemin“, který dává našim magnetickým zametačům extrémní magnetický výkon
 • Neodymový magnet, jako slitina NdFeB, je japonským patentem z roku 1984 a je vyráběný "slinováním (spékáním)" neodymu, železa a boru
 • Díky přítomnosti bóru slitina přitahuje a udrží kovové předměty déle a s větší spolehlivostí
 • Neodymy představují nejsilnější komerčně dostupné magnety na světě a jsou 10x účinnější než běžně používané feritové (keramické) magnety (hodnota BHMAX = 40)
 • Rozdíl neodymu a běžných feritových (keramických) magnetů je patrný i při magnetickém zametání

V jakých oblastech se používají magnetické metly

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.