Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

Magnetické fólie

Magnetické fólie

Magnetické fólie (často nazývána jako flexibilní magnet) jsou směsí magnetického prášku a gumového pojiva. Proto jsou ohebné a dobře drží i na zaobleném podkladu. Mohou se buď potiskovat různými technologiemi, anebo být jako samolepicí podkladová plocha, která je současně magnetická.Výhodou magnetické fólie je to, že ji lze snadno stříhat nůžkami, vyřezávat nebo vysekávat.

Základní typy magnetických fólií

 • Magnetické fólie natural
  Magnetické fólie bez povrchové úpravy, barva je tmavě hnědá. Jsou vhodné k potisku.
 • Samolepicí magnetické fólie
  Magnetické fólie opatřené na jedné straně samolepicí vrstvou, takže na ně můžete snadno připevnit reklamní text. Často se s nimi setkáme třeba u keramických turistických předmětů, které pak snadno připevníte třeba na lednici.
 • Barevné magnetické fólie
  Jsou opatřeny barevnou laminací. V nabídce tak máme barevné magnetické fólie červené, zelené, bílé, žluté nebo modré.

Pracovní teplota magnetické fólie je od -30 až do +70 °C.

Přilnavost (síla) magnetické fólie je závislá na tloušťce podkladové kovové plochy, na tloušťce samotné magnetické fólie a na tom, jaký typ magnetického materiálu je použitý při výrobě magnetické fólie.

Tloušťka magnetické fólie se pohybuje od 0,4 mm do 2,0 mm.

Dle magnetické síly rozlišujeme

 • Magnetické fólie feritové – jsou slabší a levnější. Jsou to nejčastěji používané magnetické fólie, které jsou postačující pro drtivou většinu aplikací.
 • Magnetické fólie neodymové – jsou výrazně silnější, než feritové magnetické fólie. Spojují výhody magnetické fólie (pružnost, snadné formátování) a velmi silných neodymových magnetů.

Stále oblíbenější jsou magnetické fólie dodávané ve formátech A3, A4 nebo A5.

Magnetické fólie se stávají stále populárnějšími v různých oblastech života. Tyto tenké, flexibilní a magneticky aktivní fólie mají široké využití a přinášejí mnoho výhod.

Hlavní vlastností magnetických fólií je jejich schopnost přilnout k magnetickým povrchům, jako jsou ledničky, nástěnky nebo jiné kovové plochy. To je ideální pro vytváření magnetických zpráv, obrázků, plánů a dalších materiálů, které lze snadno připevnit a odstranit podle potřeby. Magnetické fólie jsou také dobrou volbou pro reklamní a marketingové účely, protože umožňují snadnou výměnu obsahu na magnetických reklamních tabulích.

Další výhodou magnetických fólií je jejich flexibilita a snadná manipulace. Můžete je snadno zkracovat, tvarovat a přizpůsobit potřebám projektu. To je užitečné například při tvorbě magnetických popisek na regály nebo skříně, kde můžete rychle označit a přehledně uspořádat uložené položky.

V oblasti vzdělávání jsou magnetické fólie také významné, protože umožňují interaktivní výuku a tvorbu vzdělávacích her a pomůcek. Díky nim mohou učitelé a studenti snadno vizualizovat různé koncepty a učivo.

Celkově lze říci, že magnetické fólie jsou multifunkčním materiálem s širokým spektrem aplikací, a jejich popularita stále roste díky jejich jednoduchému použití a přizpůsobitelnosti.

Upozornění: Magnetické fólie nejsou vhodné jako podklad pro přichytávání magnetů, protože ty můžou způsobit její odmagnetování. Pokud hledáte vhodný podklad pro přichytávání magnetů, tak použijte kovovou fólii.

Nahoru