Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody magnetického separátoru DND-SFX

  • Automatické čištění bez přerušení toku materiálu
  • Vhodný i pro silně abrazivní materiály a chemicky agresivní prostředí
  • Minimální ztráty primárního materiálu
  • Záruka až 10 let
  • Výroba separátoru na míru
  • Zachycení Fe částic od 0,5 mm
  • Výhradně neodymové provedení

Deskový magnetický separátor nad skluzavku DND-SFX

Magnetický deskový separátor nad skluzavku DND-SFX

Automatický magnetický deskový separátor nad skluzavku je unikátním řešením pro separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v proudu suchého či polotekutého materiálu o různé zrnitosti. Kovové magnetické částice, obsažené ve směsi dopravované pomocí skluzavky nebo dopravníkového pásu, jsou zachycovány silnými magnety a průběžně automaticky vynášeny pomocí vynášecí desky do bočních výsypek.

Jak funguje deskový magnetický separátor nad skluzavku?

Intervaly čištění magnetické desky mohou být individuálně nastaveny dle typu čištěného produktu a stupně jeho znečištění. Pro co nejefektivnější separaci magnetických částic je automatický magnetický deskový separátor osazen silnými neodymovými NdFeB magnety.

Základ automatického magnetického separátoru nad skluzavku tvoří samonosná konstrukce s magnetickou a vynášecí deskou, skluzavkou z nerezové oceli a výsypkami pro zachycené feromagnetické nečistoty. Magnetická deska je zavěšena nad nerezovou skluzavkou (nebo eventuálně i nad pásovým dopravníkem) a magnetické částice obsažené v dopravovaném materiálu jsou průběžně odchytávány na vynášecí desku (nad níž jsou umístěny silné permanentní magnety). Nasbírané magnetické nečistoty se pak následně pomocí vynášecí desky v předem stanovených časových intervalech přepravují do bočních výsypek, přičemž vyčištěný materiál proudí skluzavkou (nebo na dopravníku) k dalšímu zpracování.

Jak se čistí deskový separátor?

Automatické čištění magnetického separátoru je zajištěno pomocí pneumatických prvků a plně programovatelné řídicí jednotky. Kompaktní konstrukce z nerezové oceli DIN 1.4301 zajišťuje robustní vestavbu do stávajících zpracovatelských linek a současně je zárukou vysoké odolnosti a dlouhé životnosti celého systému.

Další výhody magnetického deskového separátoru nad skluzavku

Díky naprosto unikátní konstrukci automatického magnetického separátoru nad skluzavku není nutno při jeho použití přerušovat provozní cyklus, tudíž nedochází k nežádoucím drahým prostojům. Další nespornou výhodou je fakt, že čištěný materiál se nedostává do přímého kontaktu s magnetickými jádry ani vynášecí deskou, a tudíž ani eventuální vysoká abrazivita neohrožuje magnetický separátor či kontinuálnost provozu.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky svařují skuteční profesionálové!

Oprávnění firmy SOLLAU:
Oprávnění na svařování tlakových zařízení dle PED 2014 / 68 / EU
Certifikát dle EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 – 1 až 5

DND-SFX

  • Velká záchytná magnetická plocha
  • Vysoká kapacita
  • Magnetická indukce 5800 G

Je určen k separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v proudu suchého či polotekutého materiálu o různé zrnitosti.

VýrobekMax. kapacita (t/h)Pracovní šířka (mm)Datová karta
DND-SFX 500 30 500 zobrazit PDF


V jakých průmyslových odvětvích se uplatní magnetický separátor?

Automatický magnetický separátor nad skluzavku je proto více než vyrovnanou alternativou pro drahé bubnové separátory s vnitřním průtokem, které se používají zejména při čištění proudu materiálu z kulových mlýnů (výroba cementu, zpracování rud, drcení uhlí v tepelných elektrárnách, výroba pěnového skla apod.).

Nahoru