Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

*/

OBOR POUŽITÍ - ÚDRŽBA LETIŠŤ, POZEMNÍCH KOMUNIKACÍ A ROZLEHLÝCH PLOCH

Magnetický zametač Létání je jedním z nejbezpečnějších druhů přepravy. Přesto se mnoho lidí létání bojí. Jedním z argumentů, který je přiměje k tomu, aby nastoupili do letadla je skutečnost, že bezpečnost je na letištích vždy na prvním místě.

Naše magnetické metly přispívají k bezpečnosti na letištích tím, že dokáží efektivně posbírat nežádoucí kovové předměty z ranvejí a obslužných komunikací.

Dokáží také zabránit defektům pneumatik na cyklostezkách, v přístavech nebo na závodních okruzích.

Nežádoucí kovové nečistoty v letectví - FOD (Foreign Object Debris)

FOD na letištích mohou způsobit skutečně zásadní problémy. Ať už to jsou defekty pneumatik letadel, riziko nasání FOD do motoru letadla atd. A proto je nutné věnovat mimořádnou pozornost sběru kovových nečistot na letištích. Ať už jsou to hřebíky, šrouby nebo třeba dráty z čisticích strojů. A právě magnetická metla je vhodným zařízením, které doplní ostatní čisticí stroje a pomůže tak na letišti zajistit maximální ochranu před FOD.

PROČ SE POUŽÍVAJÍ MAGNETICKÉ METLY?

Nejčastěji se tažné magnetické metly používají na letištích – a to jak na menších regionálních letištích (i s nezpevněným povrchem), tak i na největších mezinárodních letištích. Na letištích je cílem zabránit tomu, aby nežádoucí FOD zapříčinily poškození letadla nebo jeho motoru. Zde je to otázka bezpečnosti. Bezpečnost je třeba řešit nejen na letištích, ale také na závodních drahách či testovacích polygonech.

Své využití naleznou i v přístavech, recyklačních dvorech nebo při čištění cyklostezek. Zde je primárním účelem zabránit defektu pneumatiky, který může být způsoben např. hřebíkem nebo ostrým drátem.

Proč jsou tedy magnetické metly potřebné?

Sběr FOD

FOD je na letištích nepřítelem. Hřebíky, šrouby, dráty z čisticích strojů nebo nedostatečně připevněné poklopy kanálů? To vše dokážeme zachytit. Naše magnetické metly pomáhají zvyšovat bezpečnost letecké přepravy!

Prevence defektů pneumatik

Defekty pneumatik způsobené hřebíky nebo jinými nečistotami jsou nežádoucí a nákladné. Dokážeme vyčistit závodní dráhy, testovací polygony a cyklostezky od ostrých kovových předmětů. Stejně tak v přístavech dokážeme napomoci plynulosti manipulace s přepravními kontejnery tím, že omezíme odstávky manipulační techniky způsobené defekty pneumatik.

Prevence poranění

Poranění ostrým kovovým předmětem není nic příjemného. Dokážeme mu předejít a zbavit parky, dětská hřiště, louky po festivalech či dostihové dráhy feromagnetických nečistot.

Jsme výrobci těchto separátorů. Vyrábíme je v našem závodě v České republice a díky tomu můžeme garantovat nejvyšší kvalitu a jsme schopni je přizpůsobit Vašim požadavkům.

KDE SE NEJČASTĚJI POUŽÍVAJÍ MAGNETICKÉ METLY?

Letiště – údržba ranvejí a ostatních ploch

Nežádoucí kovové nečistoty v letectví - FOD (Foreign Object Debris)

FOD na letištích mohou způsobit skutečně zásadní problémy:

  • defekty pneumatik u letadel
  • nasání FOD do motoru letadla atd.

Je nutné věnovat mimořádnou pozornost sběru kovových nečistot na letištích. A právě magnetická metla je vhodným zařízením, které pomůže na letišti zajistit maximální ochranu před FOD. Magnetické metly je možné doplnit i dalším zařízením (např. sběrné sítě) pro sběr jiných než feromagnetických FOD.

Vždy záleží na daném letišti, jaký typ magnetické metly zvolí:

Magnetická metla FALCON je vhodná spíše pro menší regionální letiště. Vyrábíme ji v pracovních šířkách 2, 3 a 6 metrů. Magnetická metla FALCON je skvělým řešením sběru FOD pro letiště s travnatým povrchem ranveje, protože díky své konstrukci zvládne efektivně sbírat FOD i na nerovném povrchu.

Magnetická metla pro letiště a rozlehlé oblasti MS FALCON

Magnetická metla MSA GLADIATOR je nejvýkonnějším magnetickým zametacím zařízením na světě a to díky tomu, že je osazena nejsilnějšími neodymovými magnety. Vyrábíme ji v šířkách 3, 6 a 9 metrů.

Často se setkáváme i s kombinovaným použitím magnetické metly MSA GLADIATOR. Pro údržbu ranvejí zákazníci používají MSA GLADIATOR 9000 a využívají tak maximální pracovní šířku 9 metrů. Ranvej je zbavena FOD skutečně rychle. Tato metla se skládá ze 3 nezávislých vozíků šířky 3 metry. Po odpojení postranních metel se sníží šířka na 3 metry. Ostatní prostory – stojánky letadel, obslužné komunikace, hangáry a okolí hangárů pak jednoduše čistí magnetickou metlou širokou 3 metry. Manipulace v těchto prostorech je s ní jednodušší. Toto řešení je skvělé a my jej plně podporujeme. Zákazník tak za jednu cenu získává dvě zařízení!

Personál letiště a zejména bezpečnostní technik bývá překvapen, jaké FOD jsme schopni zachytit (a to i poté, co byla ranvej nebo obslužné komunikace vyčištěny jiným sběrným zařízením) – nejčastěji to jsou hřebíky, dráty ze zametacích strojů, šrouby a několikrát jsme dokonce odhalili nedostatečně upevněný poklop kanálové vpusti. Podívejte se níže do fotogalerie – možná budete překvapeni!

Chcete vyzkoušet, jak je účinná naše magnetická metla?Zajímá vás, jak rychle je schopna magnetická metla MSA GLADIATOR vyčistit ranvej od feromagnetických FOD?

Vzhledem k tomu, že díky nejsilnějším neodymových magnetům spolehlivě zachytí feromagnetické nečistoty při rychlosti 45 km/h, tak ranvej širokou 30 m a dlouhou 2 km spolehlivě vyčistí od FOD za 10 minut!

FOTOGRAFIE Z PRAXE

VIDEO Z PRAXE

Závodní dráhy a testovací polygony

Defekt pneumatiky při závodě nebo při testování vozidel na polygonu? Velké množství těchto defektů je způsobeno hřebíky, šrouby nebo jinými feromagnetickými nečistotami. Jistě se shodneme, že jde o nebezpečnou záležitost, přitom této komplikaci jde snadno předejít a to využitím:

Záleží na velikosti okruhu a šířce závodní/testovací dráhy. Magnetická metla MS FALCON umožňuje efektivně sbírat kovové nečistoty (hřebíky, šrouby,…) při rychlosti 25 km/h a magnetická metla MSA GLADIATOR dokonce při rychlosti 45 km/h.

Rozhodne-li se zákazník využít MSA GLADIATOR 9000, tak závodní okruh dlouhý 3 km s šířkou dráhy 18 m dokáže vyčistit od feromagnetických nečistot již za 8 minut!

Velké množství nečistot se nachází právě v travnatých okrajích závodní dráhy. Tyto nečistoty jsou při testování / závodu vyneseny vozidly na dráhu a problém je na světě. Naše magnetické metly umožňují čistit nejen perfektně rovné asfaltové okruhy, ale díky výškové nastavitelnosti i nerovné povrchy jako například travnaté plochy.

Magnetická metla široká 6 nebo 9 metrů se skládá ze 3 samostatných vozíků. Tyto vozíky je možné zavěsit i za sebe, čili transportní šířka je jen 2 nebo 3 metry! Takže když metlu transportujete po úzkých obslužných komunikacích (např. do skladu, depa, hangáru…), tak to je velmi snadné.

Chcete vyzkoušet, jak je účinná naše magnetická metla?Přístavy

I plochy v přístavech je třeba pravidelně čistit od kovových nečistot. Nejčastěji je k tomu využívána:

Při nakládce a vykládce kontejnerů v přístavu je potřeba velké množství mobilní manipulační techniky. Ostré železné nečistoty způsobují časté defekty pneumatik u těchto strojů. Důsledkem jsou vynucené servisní odstávky této manipulační techniky. To však způsobuje problémy s plynulostí a rychlostí manipulace s kontejnery, což je v prostředí přístavů naprosto nežádoucí.

Přitom řešení je velmi jednoduché – pravidelné čištění plochy přístavu od feromagnetických nečistot s využitím naší magnetické metly MS FALCON. Záleží na velikosti čištěných ploch a na požadavku na snadnou manévrovatelnost. Proto naši zákazníci nejčastěji volí magnetickou metlu širokou 2 m nebo 3 m, aby dokázali efektivně čistit rozsáhlé plochy a zároveň snadno manévrovat na obslužných komunikacích a v okolí kontejnérů.

Takto je možné ochránit nejen manipulační techniku, ale i kamiony transportující kontejnery.

Chcete vyzkoušet, jak je účinná naše magnetická metla?FOTOGRAFIE Z PRAXE

Cyklostezky

Pro čištění cyklostezek od kovových nečistot se nejčastěji využívá:

Defekt pneumatiky? Na cyklostezkách je často k vidění cyklista opravující defekt pneumatiky u svého kola. A nejčastější příčinou defektů jsou právě ostré kovové nečistoty (hřebíky, dráty,…). Přitom řešení je velmi jednoduché! Naše magnetická metla MS FALCON je navržena tak, aby ji bylo možné snadno připojit za tažné zařízení vozidla a cyklostezku zbavit všech kovových nečistot. Nejčastěji je pro tyto účely využívána metla, která je široká 2 metry. Vyrábíme magnetické metly i větších šířek, ale pro čištění cyklostezek je nejčastěji používána metla široká 2 metry, a to kvůli dobré manévrovatelnosti na cyklostezce.

Odpovědná municipalita v rámci prevence defektů pneumatik na cyklostezce provádí jejich pravidelné čištění (nejčastěji na jaře). Umožňujeme možnost i krátkodobého pronájmu magnetické metly MS FALCON pro vyčištění cyklostezek.

FOTOGRAFIE Z PRAXE

VIDEO Z PRAXE

Sběrné a recyklační dvory

Místa, kde dochází k výkupu a zpracování kovového šrotu jsou plná ostrých kovových nečistot. A ty způsobují defekty pneumatik nejen u manipulační techniky, ale i u kamionů a vozidel zajišťujících transport kovového šrotu. Defektům pneumatik v recyklačních dvorech je možné se vyhnout, a to pravidelným čištěním recyklačních dvorů od kovových nečistot s využitím:

Pro sběr kovových nečistot na recyklačních dvorech se nejčastěji používá magnetická metla, která se zavěsí na ližiny vysokozdvižného vozíku. Připojení magnetické metly na vysokozdvižný vozík je otázkou několika vteřin. Pak již jen jezdíte po venkovní ploše a sbíráte hřebíky. Tak snadné to je! Někdy se také metla používá při třídění kovových nečistot (např. špony), kdy materiál kontaminovaný železnými příměsemi rozložíte na zem a magnetickou metlou z něj odseparujete nežádoucí feromagnetické kontaminanty. Takto snadno vytřídíte např. hliníkové špony od železných a zvýšíte tak hodnotu vykoupeného materiálu.

Někteří zákazníci preferují závěsnou magnetickou metlu, která se zavěsí za vozidlo – např. vysokozdvižný vozík nebo jiný manipulační vozík. Metla je obvykle za vozíkem zavěšena permanentně, takže při jakékoliv jízdě s vysokozdvižným vozíkem zároveň sbíráte kovové nečistoty. Čím dál více firem vybavuje manipulační vozíky našimi magnetickými metlami, aby zajistily maximální čistotu provozu.

FOTOGRAFIE Z PRAXE

VIDEO Z PRAXE

Travnaté plochy, dostihové dráhy, parky

Kovové nečistoty jsou nežádoucí nejen na zpevněných komunikacích, kde mohou způsobit defekty pneumatik jízdních kol a automobilů, ale mohou být komplikací i na nezpevněných nebo travnatých plochách.

Nejčastěji se k jejich sběru používá:

Ostré a nebezpečné kovové nečistoty jsou nežádoucí na dostihových drahách, kde jde o zajištění zdraví koní. Také si nepřejeme, aby po skončení festivalu zůstaly na trávníku nebezpečné předměty. Stejně tak je nebezpečné, když se kovové předměty vyskytují v městských parcích nebo na dětských hřištích. To vše dokážeme snadno vyřešit s pomocí MS FALCON.

Umožňujeme i krátkodobý, jednorázový pronájem magnetické metly MS FALCON pro provedení úklidu po festivalech, v parcích, na dostizích či v okolí dětských hřišť.

Výrobní prostory a parkoviště

Je ve vašich výrobních prostorách velké množství kovových nečistot? Obáváte se, že váš zákazník udělá defekt pneumatiky na vašem parkovišti? Pak použijte:

Pro nárazové čištění parkoviště nebo výrobních prostor od hřebíků nebo drátků je vhodné použít magnetickou metlu na vysokozdvižný vozík.

Čím dál více zákazníků dává přednost tomu, že si za vysokozdvižný vozík nebo jiný manipulační vozík zavěsí závěsnou magnetickou metlu MZ-Z a kovové nečistoty sbírá kontinuálně. Pouze na konci směny vyčistí magnetickou metlu – to je jediná povinnost pro obsluhu vozíku. Jak snadné a efektivní!

VIDEO Z PRAXE

Označení uzavření letištní dráhy

Mobilní světelný kříž představuje moderní a efektivní způsob označení dočasného uzavření letištní dráhy. Používá se zejména v nepříznivém počasí k označení uzavřené letištní dráhy v důsledku její údržby nebo odklízení sněhu.

Mobilní světelný kříž je umístěn na podvozku. Toto mobilní zařízení je tedy možné rychle dopravit na požadované místo. Konstrukce světelného kříže umožňuje jeho montáž nebo demontáž do 5 minut jedním člověkem. Kříž je tvořen 13 LED světly s automatickým přepínaní mezi denní a noční intenzitou světla. Délka ramene světelného kříže je 4,26 metru. Naftová elektrocentrála zajišťuje elektrickou energii pro 120 hodin provozu při plném zatížení světel bez doplnění paliva.

Všechny tyto klíčové vlastnosti dělají z mobilního světelného kříže zařízení, které umožňuje flexibilitu a rychlou reakci na změny v leteckém provozu.

PŘÍPADOVÉ STUDIE

Snížení defektů pneumatik a provozních nákladů ve slévárně díky použití magnetické metly MS 2000 FALCON (případová studie)

Výchozí stav

Ve slévárně je manipulace se železným šrotem běžnou praxí. V průběhu této manipulace dochází k rozsypání kovového šrotu s ostrými hranami...

Eliminace defektů pneumatik ve firmě zpracovávající kovový odpad díky použití magnetické metly MS 2000 FALCON (případová studie)

Výchozí stav

Náš zákazník se zabývá zpracováním a recyklací kovového odpadu.

Popis problému

Defekty pneumatik způsobené kovovým šrotem jsou v takovém provoze...

Snížení defektů pneumatik v přístavu a redukce prostojů při manipulaci s kontejnery (případová studie)

Provedli jsme testy tažné magnetické metly MS 2000 F ve velkém přístavu. Velmi nás potěšila reakce zákazníka, který magnetickou metlu testoval několik dní a...

KONTAKTY
Máte dotazy týkající se našich produktů? Neváhejte nás kontaktovat!

Náš tým obchodníků je připraven poskytnout Vám plnou podporu a pomoci Vám nalézt nejlepší řešení Vašich potřeb v oblasti magnetické separace. Nabízíme nejen standardní řešení, ale i řešení na míru, proto se nemusíte bát ani složitějších technických výzev. Stačí nás kontaktovat a rádi Vám pomůžeme.

Můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím našeho webového formuláře.

David Čabla

David Čabla

Obchodní zástupce ČR a SR
+420 778 001 235
david.cabla@sollau.cz

Jakub Ezechýl

Jakub Ezechýl

Obchodní zástupce ČR a SR
+420 775 877 833
jakub.ezechyl@sollau.cz

Nahoru