Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody magnetického separátoru MSK-MC

  • Výroba separátorů na míru
  • Vysoká provozní kapacita (až 365 m3/h)
  • Na zakázku je možno vyrobit i neodymové provedení
  • Vícestupňová separace (dle potřeb konkrétního klienta)

Kaskádové magnetické separátory MSK-MC

Kaskádový magnet MSK-MC je určen pro vysokokapacitní přepravní systémy (zejména potrubní na gravitační bázi), kde by použití jiných typů magnetických separátorů bylo obtížné nebo dokonce nemožné.

Konstrukce kaskádového separátoru

Kaskádový magnet je vybaven několika velkými magnetickými deskami, z nichž lze velmi snadno odstranit zachycené kovové nečistoty díky systému extrakčních desek (po otevření dveří magnetické desky se magnetická jádra oddálí od krycí nerezové desky a na ní zachycené feromagneticé částice samovolně odpadnou).

Jak funguje kaskádový magnetický separátor?

Kaskádový magnet je schopen zpracovat extrémně velké množství materiálu (až 350 m3/h), protože magnetické desky jsou umístěny ve stěnách separátoru a nijak neomezují volný tok materiálu. Magnetickou kaskádu je tedy možno použít i pro špatně prostupné materiály, které by zablokovaly např. magnetické roštové separátory. Kaskádová forma separátoru také zpomaluje a následně řízeně a opakovaně navádí proud materiálu na magnetické desky a výrazně tak zvyšuje účinnost magnetické separace.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Další výhody kaskádového magnetického separátoru

Další výhodou tohoto separátoru je jeho jednoduché vnitřní uspořádání (souvislé velké hladké plochy), které lze v případě potřeby snadno opatřit antiabrazivní ochrannou vrstvou (v závislosti na konkrétní aplikaci je možno použít např. keramické destičky, vrstvu pružného polyuretanu nebo gumy, chemicky nanášený nikl apod.), což opět výrazně rozšiřuje možnosti uplatnění tohoto zařízení.

Magnetický separátor MSK-MC je dodáván včetně přírub pro napojení na stávající potrubí zákazníka.

Kaskádové magnety jsou k dispozici v několika verzích s různou silou magnetického pole – mohou být osazené feritovými nebo neodymovými magnety popř. jejich kombinací, kdy nejprve feritové desky odstraní z materiálu větší kontaminanty (šrouby, nýt, hřebíky, podložky) a na závěr silné neodymové magnety provedou finální dočištění materiálu. Neodymové verze jsou velmi silné a slouží k zachycení jemných feromagnetických částic již od velikosti 60 mikrometrů.

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky svařují skuteční profesionálové!

Oprávnění firmy SOLLAU:
Oprávnění na svařování tlakových zařízení dle PED 2014 / 68 / EU
Certifikát dle EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 – 1 až 5

MSK-MC

Kaskádový magnetický separátor MSK-MC

  • Feritové magnety
  • Magnetická indukce 2 700 G
  • Záchyt částic od 1,5 mm

Kaskádový separátor je určen pro vysokokapacitní přepravní systémy (zejména potrubní na gravitační bázi), kde by použití jiných typů magnetických separátorů bylo obtížné.

VýrobekMax. kapacita (m3/h)Rozměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
MSK-MC 400 F 45 400 x 200 zobrazit PDF
MSK-MC 600 F 85 600 x 200 zobrazit PDF
MSK-MC 800 F 130 800 x 200 zobrazit PDF
MSK-MC 1000 F 195 1000 x 300 zobrazit PDF
MSK-MC 1250 F 250 1250 x 300 zobrazit PDF
MSK-MC 1500 F 365 1500 s 300 zobrazit PDF


V jakých průmyslových odvětvích se uplatní kaskádový magnetický separátor?

Kaskádové magnety se uplatňují při čištění granulovaných, práškových či zrnitých materiálů (včetně obilnin, luštěnin atd.) v potravinářství, při výrobě krmiv, ve farmaceutice, dřevozpracujícím, chemickém a keramickém průmyslu apod.

Nahoru