Výhody magnetického separátoru MSP-AC

  • Separátor s automatickým čištěním
  • 18 700 Gauss na jádře a až 12 200 Gauss na plášti
  • Výroba separátoru na míru
  • Zachycení Fe částic od 1 mikronu
  • Testování materiálu
  • Možnost vyhřívaní separační části
  • Vysoká kapacita (až 400 m3/h)

Průtokové magnetické separátory MSP-AC

Průtokový magnetický separátor MSP-AC

Magnetický průtokový separátor MSP-AC s automatickým čištěním je určen zejména k separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v proudu tekutého nebo snadno prostupného materiálu.

Jak funguje průtokový magnetický separátor?

Základ automatického magnetického průtokového separátoru tvoří soustava vertikálních magnetických trubic z nerezové oceli.  Pro co nejefektivnější separaci magnetických částic je magnetický průtokový separátor osazen mimořádně silnými neodymovými NdFeB magnety (umožňujícími dosáhnout magnetické indukce až 10.500 G na povrchu trubice).  Takto vytvořené magnetické síto je ve velmi intenzivním kontaktu s horizontálně proudícím materiálem a dokáže zachytit i ty nejmenší kovové nečistoty a zajistit velmi vysokou úroveň separace.

Jak se čistí průtokový separátor s oplachem?

Během automatického čištění se zachycené kovové nečistoty spláchnou z povrchu vysunutých magnetických trubic vodou. Za účelem maximálně ekonomického a ekologického využití oplachové vody jsme nadstandardně schopni osadit okruh oplachové vody dalším magnetickým separátorem (pro oddělení kovových částeček z oplachové vody) a zajistit tak trvalé používání oplachové vody v uzavřeném oplachovém okruhu automatického magnetického průtokového separátoru MSP-AC.  Automatické čištění magnetického separátoru je zajištěno pomocí pneumatických prvků a plně programovatelné samostatné řídicí jednotky. Ovládací panel v kompaktním provedení a se snadno obsluhovatelným dotykovým displejem zajišťuje rychlé individuální nastavení magnetického separátoru pro danou aplikaci.

Další výhody magnetického průtokového separátoru

Tento typ separátoru dodáváme též ve dvouplášťovém provedení, které umožňuje vyhřívání průtokové části separátoru (aby se zabránilo tuhnutí směsí dopravovaných při vyšších teplotách např. sirupu nebo čokolády).

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1. Přijedeme

2. Zaměříme a navrhneme

3. Vyrobíme na míru

4. Nainstalujeme

5. Zprovozníme a zaškolíme

6. Poskytneme autorizovaný servis

Na jaké potrubí se separátor připojí?

Magnetický průtokový separátor standardně vyrábíme v připojovacích průměrech od 50 do 250 mm, nicméně můžeme připojovací rozměry i způsob připojení na potrubní systém (příruba, šroubení, speciální přípojky) upravit podle vašeho přání.

MSP-AC - SHARK

Průtokový magnetický separátor MSP-AC - SHARK

Je určen k separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v proudu tekutého nebo snadno prostupného materiálu.

VýrobekPřipojovací průměr (mm)Datová karta
MSP-AC 50 N - SHARK 50 zobrazit PDF
MSP-AC 100 N - SHARK 100 zobrazit PDF
MSP-AC 150 N - SHARK 150 zobrazit PDF
MSP-AC 200 N - SHARK 200 zobrazit PDF
MSP-AC 250 N - SHARK 250 zobrazit PDF

Magnetické separátory vyrábíme v těchto třech stupních magnetické indukce


 Stupeň 1
(Standard)
Stupeň 2
(Nejvyšší odtrhová sila)
Stupeň 3
(Nejvyšší magnetická indukce)
Indukce na jádře 17 000 G 16 100 G 18 700 G
Indukce na plášti 10 700 G 10 600 G 12 200 G
Odtrhová síla na jádře 107 N 176 N 149 N
Odtrhová síla na plášti 74 N 140 N 101 NV jakých průmyslových odvětvích se uplatní průtokový magnetický separátor?

Magnetický separátor s automatickým čištěním je určen do provozů s vyšším stupněm kontaminace čištěného materiálu a též je možno jej začlenit do řídícího systému plně automatizované výrobní linky. Magnetický průtokový separátor MSP-AC s automatickým čištěním nachází uplatnění např. v cukrovarnictví, potravinářství, farmaceutice, strojírenství, chemickém a keramickém průmyslu, v průmyslových chladících okruzích atd.

Nahoru