Průtokové magnetické filtry MSP-AC EKO

Magnetický průtokový filtr MSP-AC EKO

Magnetický průtokový filtr MSP-AC EKO s automatickým čištěním je určen zejména k separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v proudu tekutého nebo snadno prostupného materiálu.

Konstrukce průtokového filtru

Základ tohoto jednoduchého, cenově dostupného, ale přitom vysoce účinného automatického průtokového filtru tvoří trubice z nerezové oceli vyplněná neodymovým jádrem. Tato trubice je zasunuta do potrubí s horizontálně proudícím materiálem a dokáže zachytit i ty nejmenší kovové nečistoty a zajistit velmi vysokou úroveň separace.

Zachycené magnetické částice se v průběhu separačního procesu drží na zadní části magnetické trubice, a proto neblokují tok čištěného materiálu, ale současně jsou i chráněny před nechtěným spláchnutím proudící čištěnou hmotou. Na rozdíl od malých trubic (o průměru mezi 25 a 32 mm) standardních roštových automatických separátorů je MSP-AC EKO vybaven výrazně širší trubicí, což značně navyšuje separační schopnosti separátoru a současně prodlužuje vzdálenosti mezi čistícími intervaly (na zadní stěně se udrží daleko větší množství zachycených nečistot).

Pro co nejefektivnější separaci magnetických částic je magnetický průtokový separátor osazen mimořádně silnými neodymovými NdFeB magnety (umožňujícími dosáhnout magnetické indukce až 9 500 G na povrchu nerezové pláště magnetické trubice).

Jak se čistí průtokový filtr?

Během automatického čištění se automaticky uzavře přívod a výstup toku materiálu, otevře se přívodní a výpustný ventil oplachové vody, neodymové jádro automaticky (buď v mechanicky nastaveném intervalu nebo pomocí řídící jednotky) vysune z nerezové trubice do horní části separátoru a zachycené kovové částečky se spláchnou z povrchu nerezové trubice oplachovou vodou do vedlejší potrubní větve. Automatické čištění je velmi rychlé, nevyžaduje přítomnost lidského faktoru a nedochází při něm k nežádoucím prostojům.

Za účelem maximálně ekonomického a ekologického využití oplachové vody jsme nadstandardně schopni osadit okruh oplachové vody dalším magnetickým separátorem (pro oddělení  kovových částeček z oplachové vody) a zajistit tak trvalé používání oplachové vody v uzavřeném oplachovém okruhu automatického magnetického filtru. Automatické čištění magnetického separátoru je zajištěno pomocí pneumatických prvků s mechanicky nastavitelnými parametry (interval čištění). Za příplatek je možno dodat i s plně programovatelnou řídicí jednotkou, ovládací panelem s dotykovým displejem pro rychlé nastavení magnetického separátoru pro danou aplikaci apod. Separátor s automatickým čištěním je určen do provozů s prakticky jakýmkoliv stupněm kontaminace čištěného materiálu a též je možno jej začlenit do řídícího systému plně automatizované výrobní linky.

Další výhody magnetického průtokového filtru

Tento typ separátoru dodáváme též ve dvouplášťovém provedení, které umožňuje vyhřívání průtokové části separátoru a zamezuje se tím tuhnutí směsí dopravovaných při vyšších teplotách např. sirupu nebo čokolády.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1. Přijedeme

2. Zaměříme a navrhneme

3. Vyrobíme na míru

4. Nainstalujeme

5. Zprovozníme a zaškolíme

6. Poskytneme autorizovaný servis

Na jaké potrubí se filtr připojí?

Magnetický průtokový filtr standardně vyrábíme v připojovacích průměrech od 50 do 100 mm, nicméně můžeme připojovací rozměry i způsob připojení na potrubní systém (příruba, šroubení, speciální přípojky) upravit dle potřeb zákazníka.

MSP-AC EKO V0

Pneumaticky čištěná bezventilová verze. Materiál teče vstupním potrubím do separátoru a Fe nečistoty jsou zachycovány na nerezovém povrchu magnetické trubice. Při čištění se magnetické jádro pneumaticky vysune z krycího nerezového pláště a zachycené nečistoty se spláchnou. způsob oplachu a odtoku zachycených nešistot stejně jako zastavení přívodu materiálu atd. si řeší zákazník sám.

VýrobekPřipojovací průměr (mm)Datová karta
MSP-AC EKO 20 V0 20 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 40 V0 40 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 50 V0 50 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 80 V0 80 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 100 V0 100 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 125 V0 125 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 150 V0 150 zobrazit PDF

MSP-AC EKO V4

Pneumaticky čištěná čtyřventilová verze. Materiál teče vstupním potrubím do separátoru a Fe nečistoty jsou zachycovány na nerezovém povrchu magnetické trubice. Při čištění se nejprve zastaví tok materiálu, pak se aktivuje čistící ventil, do separátoru vteče čistící médium, pneumaticky se vysunou magnetická jádra a zachycené Fe nečistoty se spláchnou proudem čištící tekutiny do odpadního potrubí (výstup z odtokového potrubí je možno též využít pro odběr vzorků). Následně se magnet zasune zpět to základní polohy, přeruší se přívod čistící tekutiny, deaktivuje se čistící ventil a pokračuje se v normálním provozu.

VýrobekPřipojovací průměr (mm)Datová karta
MSP-AC EKO 20 V4 20 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 40 V4 40 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 50 V4 50 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 80 V4 80 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 100 V0 100 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 125 V0 125 zobrazit PDF
MSP-AC EKO 150 V0 150 zobrazit PDF


V jakých průmyslových odvětvích se uplatní průtokový magnetický filtr?

Celkové vysoce hygienické provedení separátoru vyhovuje i použití v potravinářství, nicméně oblast využití magnetického průtokového filtru MSP-AC Eko s automatickým čištěním je daleko širší. Je oblíbenou ekonomickou náhradou drahých, rozměrných a složitých separátorů s automatickým čištěním, a proto nachází uplatnění např. ve strojírenství, chemickém a keramickém průmyslu, v průmyslových chladících okruzích atd.