Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody magnetického separátoru MSR-AC

 • Automatické čištění bez přerušení toku materiálu
 • Velká provozní kapacita
 • Zpracování i hůře prostupných materiálů
 • Zvýšená odolnost vůči abrazi
 • Neodymové magnety s indukcí až 18 700 G
 • Zachycení Fe částic od 1 mikronu

Rotační magnetické separátory MSR-AC

Rotační magnetický separátor s automatickým čištěním je určen k separaci jemných feromagnetických částic z volně padajícího (i hůře prostupného) materiálu a chrání před poškozením stroje a zařízení, které následně vyčištěný materiál zpracovávají.

Přínosy použití separátoru

 • Materiál zbavený feromagnetických příměsí
 • Permanentní ochrana technologického zařízení
 • Plynulý výrobní provoz

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Magnetický rotační separátor se systémem automatického čištění umožňuje snadné, vysoce účinné a rychlé oddělení i těch nejjemnějších magnetických kovových nečistot (ve velikosti od 1 µm) ze sypkých materiálů a chrání před poškozením stroje a zařízení zpracovávající již vyčištěný materiál. MSR-AC je schopen odseparovat i slabě magnetickou nerezovou ocel a dokonce zvládá zpracovat i některé hůře prostupné či abrazivnější materiály, který by zablokovaly či poškodily běžný magnetický separátor se statickými rošty. Uvnitř separátoru uložené magnetické trubice jsou střídavě automaticky očišťovány, čímž je zaručena jak nepřetržitá separace feromagnetických částic, tak i kontinuální výrobní provoz.

Hlavní výhody rotačního separátoru MSR-AC s automatickým čištěním

 • jako jeden z mála výrobců magnetických separátorů na celém světě vyrábíme rotační magnetický separátor i pro provozy, ve kterých není možno (např. z technologických důvodů) přerušit provoz. MSR-AC tedy dokáže souběžně provádět jak samočištění tak i magnetickou separaci
 • velmi často se tento separátor používá i v provozech, které sice umožňují přerušení provozu za účelem vyčištění separátoru, nicméně separátor je možno umístit jen na špatně přístupném místě, vylučujícím jeho pravidelné manuální čištění
 • po nastavení požadovaných intervalů čištění (popř. dalších atributů) pracuje zařízení zcela samostatně a vylučuje tedy z procesu rizikový lidský faktor
 • díky tomu, že soustava magnetických trubic není statická, nýbrž s její hřídelí otáčí elektromotor, je takto vytvořené magnetické síto nejen ve velmi intenzivním kontaktu s proudícím materiálem, ale magnetické trubice jsou (na rozdíl od klasických fixních magnetických roštů) též rovnoměrně po celém obvodu vystaveny abrazivnímu působení propadajícího materiálu (což vede ke snížení rizika probroušení ochranných nerezových trubic a prodloužení jejich životnosti)
 • další nespornou výhodou tohoto separátoru je fakt, že čištěný materiál propadá rotující soustavou magnetických trubic (rychlost rotace lze nastavit tak, aby optimálně vyhovovala prostupnosti čištěného materiálu), čímž se eliminuje riziko ucpání separátoru.
 • rotační separátor se velmi snadno a rychle čistí, neboť po stažení krycích trubic z magnetických jader zachycené nečistoty z povrchu roštu samovolně odpadnou
 • neodymová jádra generují velmi silné magnetické pole, které zachycuje feromagnetické částice (včetně nečistot ze zmagnetizované nerezové oceli) na povrchu krycích nerezových trubic

Jak se čistí rotační automatický separátor?

Intervaly čištění krycích nerezových trubic jsou individuálně nastavitelné dle stupně znečištění produktu a potřeb konkrétního klienta. Pro co nejefektivnější separaci magnetických částic je automatický magnetický roštový separátor osazen silnými neodymovými NdFeB magnety. Automatické čištění magnetického separátoru je zajištěno pomocí pneumatických prvků a plně programovatelné samostatné řídicí jednotky. Ovládací panel v kompaktním provedení a se snadno obsluhovatelným dotykovým displejem zaručuje rychlé individuální nastavení magnetického separátoru pro danou aplikaci. Automatické čištění magnetického separátoru umožňuje instalaci v plně automatizovaných provozech a zabezpečuje tak současně i vysokou hospodárnost provozu.

Při propadu materiálu přes otočný trubkový rošt jsou magnetické kovové nečistoty díky silným permanentním magnetům zachyceny na povrchu vnějších krycích nerezových trubic. Trubkový rotační rošt zabírá dvě třetiny šířky separátoru a současně se magnetická jádra neustále nacházejí pod vstupem pro kontaminovaný materiál. Díky dvoutřetinové délce krycích trubic jsou tedy magnetická jádra trvale chráněna krycími nerezovými trubicemi, přičemž polovina délky krycích trubic (tzn., ta část, která přesahuje do zóny aktuálního čištění) se konstantně zbavuje magnetických nečistot. Tím je zaručena nepřetržitost jak čistícího, tak i separačního procesu (bez nutnosti přerušení výrobního cyklu v průběhu magnetické separace).

V předem nastavených intervalech se sada rotujících krycích trubic přesune pomocí pneumatického pohonu např. doprava. Po dobu klientem nastaveného čistícího intervalu probíhá výsyp nečistot zachycených na povrchu krycích trubic do výsypky odpadu na zmíněné pravé straně. Po ukončení čistícího intervalu se krycí trubice přesunou doleva a zachycené feromagnetické nečistoty opět odpadávají do výsypky pro kontaminanty, tentokrát ovšem na levé straně. Po ukončení čistícího procesu se krycí trubice magnetických jader znovu přesunou vpravo a celý proces se bez přestávky cyklicky opakuje.

Proces separace může být též monitorován pomocí kontrolního okénka v horní části separátoru. Kvůli vysokým nárokům potravinářského a farmaceutického průmyslu je možno některé části separátoru, které přicházejí do styku s čištěným materiálem, dodávat v leštěném provedení.

Magnetické rotační separátory s automatickým čištěním a kontinuálním čištěním nacházejí uplatnění při čištění hůře prostupných práškových materiálů (např. mastných) s relativně vysokým obsahem feromagnetických částic v různých průmyslových oborech.

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky svařují skuteční profesionálové!

Oprávnění firmy SOLLAU:
Oprávnění na svařování tlakových zařízení dle PED 2014 / 68 / EU
Certifikát dle EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 – 1 až 5

MSR-AC

Magnetický separátor rotační MSR-AC

 • Automatické čištění bez nutnosti přerušení toku materiálu
 • Rovnoměrné opotřebovávání ochranného nerezového roštu
 • Husté magnetické síto
 • Velká záchytná magnetická plocha
 • Revizní otvor pro kontrolu průběhu separace

VýrobekMax. kapacita (m3/h)Rozměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
MSR-AC 270 20 270x270 zobrazit PDF
MSR-AC 360 35 360x360 zobrazit PDF

Magnetické separátory vyrábíme v těchto třech stupních magnetické indukce


 Stupeň 1
(Standard)
Stupeň 2
(Nejvyšší odtrhová sila)
Stupeň 3
(Nejvyšší magnetická indukce)
Indukce na jádře 17 000 G 16 100 G 18 700 G
Indukce na plášti 10 700 G 10 600 G 12 200 G
Odtrhová síla na jádře 107 N 176 N 149 N
Odtrhová síla na plášti 74 N 140 N 101 N

V jakých průmyslových odvětvích se uplatní rotační magnetický separátor?

Magnetické rotační separátory nacházejí uplatnění zejména v oblasti recyklace a zpracování odpadů, potravinářství, farmaceutice, dřevařství, plastikářství, těžbě a zpracování nerostů.

Nahoru