Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody magnetického separátoru ML-P

 • Neodymové magnety s indukcí až 7 500 G
 • Zachycení Fe částic od 0,5 do 50 mm
 • Velká provozní kapacita (až 150 m3/h)
 • Rychlá a snadná instalace
 • Magnetické dveře na pojezdech
 • Maximální komfort při čištění
 • Bezpečnost práce

Deskové magnetické separátory do potrubí ML-P

Deskový magnetický separátor ML-P do potrubního systému je určen k separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v rychle proudícím (až 25 m/s) zejména tekutém (ale i práškovém) hůře prostupném materiálu. V porovnání s běžnými roštovými separátory je deskový separátor vhodný i pro tekutiny obsahující větší kusy pevných materiálů, vlákna nebo abrazivní částice.

Konstrukce deskového separátoru

Tělo separátoru tvoří svařovaná nerezová skříň, která se po připojení pomocí standardních přírub stává integrální součástí potrubního systému. Na vstupu do těla separátoru je umístěna rozhrnovací stříška, která usměrňuje proudění materiálu přímo k magnetickým deskám (nacházejících se na vnitřních stranách dvířek separátoru). Stříška zajišťuje dosažení maximální efektivity separačního procesu (nicméně je demontovatelná, a proto může být v případě čištění velmi problematických materiálů ze separátoru snadno vyjmuta).

Jak se čistí deskový separátor?

Při čištění (po zastavení toku materiálu) se nejprve vysunou a pak vyklopí magnetická dvířka a zachycené feromagnetické nečistoty se z vnitřní strany dvířek odstraní otřením. Dvířka je také možné opláchnout tlakovou vodou. Díky umístění dvířek na pojezdových tyčích je manipulace s magnetickými jádry v při čištění snadná a pohodlná, a to i u separátorů větších rozměrů.

Na jaké potrubí se separátor připojí?

Standardně vyrábíme ML-P v připojovacích průměrech od 100 do 250 mm a s odolností do tlaku 10 barů. Nicméně tlakovou odolnost, připojovací rozměry i způsob připojení na potrubní systém (příruba, šroubení, speciální přípojky) můžeme upravit podle vašich potřeb.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Jak funguje deskový magnetický separátor?

Zachycené železné kontaminanty jsou magnetickým polem přidržovány v průběhu separačního procesu na vnitřní straně magnetických dvířek. Pro co nejefektivnější separaci magnetických částic je magnetický separátor do potrubního systému osazen mimořádně silnými neodymovými NdFeB magnety (a proto je možno dosáhnout v místě kontaktu s protékajícím materiálem indukce až 7 500 Gaussů).

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky svařují skuteční profesionálové!

Oprávnění firmy SOLLAU:
Oprávnění na svařování tlakových zařízení dle PED 2014 / 68 / EU
Certifikát dle EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 – 1 až 5

ML-P

Deskový magnetický separátor do potrubí ML-P

 • Vysoká odtrhová síla
 • Odolné celonerezové provedení
 • Tlaková odolnost do 10 barů
 • Vhodné i pro špatně prostupné materiály
 • Manuální čištění
 • Vertikální i horizontální aplikace

Je určen k separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v rychle proudícím (až 25 m/s) zejména tekutém (ale i práškovém) hůře prostupném materiálu.

VýrobekPrůměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
ML-P 100 N 100 zobrazit PDF
ML-P 150 N 150 zobrazit PDF
ML-P 200 N 200 zobrazit PDF
ML-P 250 N 250 zobrazit PDF
ML-P 300 N 300 zobrazit PDF
ML-P 350 N 350 zobrazit PDFV jakých průmyslových odvětvích se uplatní deskový magnetický separátor?

Separátor do potrubního systému ML-P se vyznačuje robustní konstrukcí z nerezové oceli, velkou separační účinností (díky osazení neodymovými magnety), vysokou kapacitou (proudění materiálu uvnitř těla separátoru nebrání v prostupnosti žádné nežádoucí překážky) a snadnou údržbou. Nachází uplatnění zejména v průmyslu - papírnách a celulózkách, protože se bez problémů dokáže vypořádat i s přítomností dlouhých materiálových vláken (která jsou obvykle přítomná v materiálech zpracovávaných v těchto odvětvích). Naopak vzhledem k relativně velké vzdálenosti mezi magnetickými dvířky není vhodný pro čištění materiálu vyžadující extrémní účinnost, např. v potravinářství.

Nahoru