Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

Magnetické separátory pro tekuté směsi

Vyrábíme magnetické průtokové separátory (magnetické filtry), které slouží k odstranění feromagnetických nečistot z tekutých materiálů. Naše magnetické filtry dosahují extrémně vysoké magnetické indukce18 700 G, což umožňuje nejvyšší možnou kvalitu separace (zachytí feromagnetické nečistoty již od 1 mikrometru).

Výběr vhodného magnetického separátoru závisí na řadě parametrů:

  • Separovaném materiálu (jeho hustotě, teplotě, viskozite,…)
  • Množství a velikosti feromagnetických nečistot
  • Způsobu přepravy materiálu (volně, potrubím), tlaku v potrubí, možnosti přerušit tok materiálu atd.

Při menším množství feromagnetických nečistot je vhodné použít některý ze separátorů s manuálním čištěním – např. průtokový magnetický separátor MSP-MC, případně separátor do tlakového potrubí MSP-S, V případě, že je materiál silně znečištěn feromagnetickými kovy, tak doporučujeme volit separátor s automatickým čištěním. Tyto automatické filtry (automatický průtokový separátor MSP-AC nebo vynášení separační válec MVS umožňují provádět separaci bez nutnosti lidské obsluhy.

Jsme připraveni Vám pomoci s výběrem a konfigurací průtokového separátoru tak, aby splnil Vaše požadavky – prosíme kontaktujte nás.

Nahoru