Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody magnetického separátoru VMBZ

 • Záruka 5 let
 • Vícestupňový separátor – vysoká účinnost separace
 • Automatické čištění i bez přerušení toku materiálu
 • Separátor osazen feritovými nebo neodymovými magnety nebo jejich kombinacemi
 • Možnost výměny krycího pláště
 • Celonerezové provedení
 • Výroba separátoru na míru
 • Vhodný i abrazivní materiály vysoce kontaminované Fe částicemi
 • Zachycení železných kontaminantů od 0,5 mm
 • Testování materiálu

Vícestupňové magnetické bubny VMBZ

Dvoububnový magnetický separátor DMBZ

Vícebubnový magnetický separátor / Dvou- a tříbubnový magnetický separátor / Vícestupňový magnetický buben / Dvou- a třípatrový magnetický buben

Vícebubnový magnetický separátor je zařízení pro automatické a trvalé odstranění magnetických nečistot ze sypkých směsí. Magnetický systém složený z několika bubnů zjednodušuje a urychluje zachycení nežádoucích feromagnetických kontaminantů, zajišťuje automatickou separaci těchto příměsí bez nutnosti přerušení výrobního toku a zabezpečuje dosažení maximální možné úrovně účinnosti. Současně chrání magnetický buben před poškozením následná zařízení (drtiče, mlýny atd.), která zpracovávají vyčištěný materiál. Srdcem magnetického bubnu je sestava magnetických jader ve tvaru půlměsíce, kolem níž se otáčí vnější část bubnu (z nerezové oceli) s lištovými unašeči. Kovové magnetické příměsi jsou zachycovány na povrchu bubnu a odpadávají až za osou vrchního bubnu do sběrné nádoby, vyčištěný materiál se přesýpá na níže umístěný buben, kde se separační proces stejným způsobem opakuje.

Záruka 5 let / 5 year warrantySOLLAU záruka 5 let

Stojíme si za kvalitou našich magnetických separátorů, a proto na ně poskytujeme záruku 5 let! Na naše magnetické separátory je spolehnutí! Jsme specialista v oboru magnetické separace.

Instalace magnetického bubnu

Vícestupňový magnetický buben lze umístit pod pásový dopravník nebo násypku (na rozdíl od magnetického válce magnetický buben není součástí pásového dopravníku). Spodní část skříňové konstrukce magnetického bubnu tvoří dvě výsypky. Nekovový materiál padá do první výsypky, přičemž kovové nečistoty jsou na povrchu válce vyneseny až za osu bubnu, kde dochází k jejich odmagnetování a vyseparování do druhé výsypky.

Možnost výměny krycího pláště

Krycí plášť magnetického bubnuPři separaci abrazivních materiálů může docházet k prodření krycího pláště bubnu. Proto jsme upravili jeho konstrukci tak, aby bylo možné svépomocí vyměnit tento krycí plášť.

Díky tomu se výrazně prodlouží životnost bubnu a tím i celého zařízení.

Naše magnetické bubny generují hluboké a silné magnetické pole, takže dosahujeme vysoké účinnosti separace i při osazení bubnu těmito dodatečnými krycími segmenty.

Výměna krycího pláště magnetického bubnuZakrytovaný magnetický buben je konstruován tak, že tuto výměnu provedete přes kontrolní otvor ve skříni bubnu, takže odpadá nutnost demontovat celý buben.

Pouze postupně vyměníte jednotlivé krycí segmenty. Je to skutečně jednoduché!

Skutečnost, že požadujete buben s možností výměny krycího pláště, potřebujeme znát předem, abychom tomu přizpůsobili konstrukci bubnu.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky svařují skuteční profesionálové!

Oprávnění firmy SOLLAU:
Oprávnění na svařování tlakových zařízení dle PED 2014 / 68 / EU
Certifikát dle EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 – 1 až 5

VMBZ

 • Osazení dvěma nebo třemi magnetickými bubny
 • Stavitelná stříška pro regulaci vstupu materiálu
 • Stírací lišty zabraňují setrvání jemného či lepivého materiálu na povrchu bubnu
 • Rychlá a snadná změna pozice magnetického jádra
 • Sofistikovaná konstrukce s vícero kontrolními a servisními otvory

Vícebubnový magnetický separátor je zařízení pro automatické a trvalé odstranění magnetických nečistot ze sypkých směsí. Magnetický systém složený z několika bubnů zjednodušuje a urychluje zachycení nežádoucích feromagnetických kontaminantů, zajišťuje automatickou separaci těchto příměsí bez nutnosti přerušení výrobního toku a zabezpečuje dosažení maximální možné úrovně účinnosti.

VýrobekRozměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
TMBZ 254 F 500 520 x 550 zobrazit PDF
TMBZ 254 F 1000 1020 x 550 zobrazit PDFV jakých odvětvích se uplatní vísestupňové magnetické bubny

Související výrobky

Nahoru