Vícestupňové magnetické bubny VMBZ

Vícebubnový magnetický separátor VMBZ

Vícebubnový magnetický separátor / Dvou- a tříbubnový magnetický separátor / Vícestupňový magnetický buben / Dvou- a třípatrový magnetický buben

Vícebubnový magnetický separátor je zařízení pro automatické a trvalé odstranění magnetických nečistot ze sypkých směsí. Magnetický systém složený z několika bubnů zjednodušuje a urychluje zachycení nežádoucích feromagnetických kontaminantů, zajišťuje automatickou separaci těchto příměsí bez nutnosti přerušení výrobního toku a zabezpečuje dosažení maximální možné úrovně účinnosti. Současně chrání magnetický buben před poškozením následná zařízení (drtiče, mlýny atd.), která zpracovávají vyčištěný materiál. Srdcem magnetického bubnu je sestava magnetických jader ve tvaru půlměsíce, kolem níž se otáčí vnější část bubnu (z nerezové oceli) s lištovými unašeči. Kovové magnetické příměsi jsou zachycovány na povrchu bubnu a odpadávají až za osou vrchního bubnu do sběrné nádoby, vyčištěný materiál se přesýpá na níže umístěný buben, kde se separační proces stejným způsobem opakuje.

Instalace magnetického bubnu

Vícestupňový magnetický buben lze umístit pod pásový dopravník nebo násypku (na rozdíl od magnetického válce magnetický buben není součástí pásového dopravníku). Spodní část skříňové konstrukce magnetického bubnu tvoří dvě výsypky. Nekovový materiál padá do první výsypky, přičemž kovové nečistoty jsou na povrchu válce vyneseny až za osu bubnu, kde dochází k jejich odmagnetování a vyseparování do druhé výsypky.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1. Přijedeme

2. Zaměříme a navrhneme

3. Vyrobíme na míru

4. Nainstalujeme

5. Zprovozníme a zaškolíme

6. Poskytneme autorizovaný servis

VMBZ

Vícebubnový magnetický separátor je zařízení pro automatické a trvalé odstranění magnetických nečistot ze sypkých směsí. Magnetický systém složený z několika bubnů zjednodušuje a urychluje zachycení nežádoucích feromagnetických kontaminantů, zajišťuje automatickou separaci těchto příměsí bez nutnosti přerušení výrobního toku a zabezpečuje dosažení maximální možné úrovně účinnosti.

VýrobekRozměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
TMBZ 254 F 500 520 x 550 zobrazit PDF
TMBZ 254 F 1000 1020 x 550 zobrazit PDFV jakých odvětvích se uplatní vísestupňové magnetické bubny

Související výrobky