Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

OBOR POUŽITÍ – VÝROBA PORCELÁNU A KERAMIKY

Porcelán Výroba keramiky a porcelánu je proces spojující tradiční řemeslné techniky s moderními výrobními postupy. Od tvorby jednoduchých hrníčků a talířů po složité designové kousky. Každý výrobek prochází pečlivým procesem výroby, který zahrnuje formování, sušení, glazování a vypalování.

Tato řemesla jsou nejen o technice, ale také o kreativitě a estetice, které se odrážejí ve výsledných produktech.

PROČ SE PŘI VÝROBĚ PORCELÁNU A KERAMIKY POUŽÍVAJÍ MAGNETICKÉ SEPARÁTORY?

Při výrobě keramiky a porcelánu se magnetické separátory a filtry používají, aby zachytily nežádoucí feromagnetické nečistoty. Naše velmi silné magnetické separátory s magnetickou indukcí až 18.700 G dokáží zachytit feromagnetické nečistoty již od 1 mikronu!

Existuje mnoho důvodů, proč je užitečné použít magnetické filtry při výrobě keramiky a porcelánu:

Zachycení částic od 1 mikronu

Kvalita vstupních surovin

Kvalita vstupních surovin jako jsou například kaolin, křemičitý písek nebo barevné pigmenty přímo ovlivňuje výslednou kvalitu keramiky a porcelánu. I mikronové částečky železa jsou v těchto materiálech nežádoucí. Magnetický separátor je dokáže spolehlivě zachytit.

Kvalita výsledného produktu

Přítomnost kovových částic v keramické hmotě či glazuře má za následek barevné skvrny na výsledném produktu. Magnetický filtr kovy spolehlivě zachytí.

Snížení počtu reklamací

Magnetické separátory a filtry zajistí kvalitu vstupních surovin a eliminují případné feromagnetické nečistoty. To vede ke snížení počtu interních i externích kvalitativních reklamací = vyšší zisk!

Zavedení magnetického separátoru do procesu výroby keramiky a porcelánu pomáhá výrazně zlepšit kvalitu výsledného produktu a snížit počet kvalitativních reklamací. To má pozitivní dopad na ziskovost a efektivitu výroby.

SOLLAU
Výrobce magnetických separátorů pro keramický průmysl

Jsme výrobci těchto separátorů. Vyrábíme je v našem závodě v České republice a díky tomu můžeme garantovat nejvyšší kvalitu a jsme schopni je přizpůsobit Vašim požadavkům.

Český výrobek / Made in Czech Republic

KDE PŘI VÝROBĚ KERAMIKY A PORCELÁNU POMÁHAJÍ NAŠE MAGNETICKÉ SEPARÁTORY?

Zpracování kaolinu

Při zpracování kaolinu se nejčastěji používají:

Kaolin se zpracovává v suchém stavu a proto se při jeho zpracování využívají magnetické separátory pro suché směsi.

Magnetická indukce 18 700 G Je vyžadována maximální čistota výsledného produktu a je třeba zachytit i mikronové feromagnetické nečistoty. Z toho důvodu se používají nejsilnější magnetické separátory s magnetickou indukcí až 18.700 G. Podle množství nečistot se zákazník rozhoduje mezi separátory s ručním čištěním (nejčastěji skříňové separátory typu MSS-MC) a magnetickými separátory s automatickým čištěním.

Na základě našich zkušeností doporučujeme magnetické separátory MSSJ-AC Tarantula. Nejen že jsou osazeny nejsilnějšími magnety s indukcí 18.700 G, ale magnetické tyče jsou umístěny ve 4 patrech. Vytváří tak dokonalý propadový labyrint, který na trhu nemá konkurenci. I díky této vlastnosti našeho magnetického separátoru dokážeme perfektně separovat nečistoty o velikosti 1 mikronu!

Poskytujeme tak výjimečný výkon za cenu srovnatelnou s konkurenčními dvoupatrovými separátory.

Tyto separátory jsou často instalovány přímo v keramičce pro kontrolu a čištění vstupních surovin.

FOTOGRAFIE Z PRAXE

Separace z keramické hmoty a glazury

Při výrobě keramiky či porcelánu je potřeba zajistit, aby používaná keramická hmota byla zcela zbavena feromagnetických nečistot. Stejně tak i glazura musí být zcela čistá.

I sebemenší nečistota po finálním vypálení na produktu způsobí nežádoucí barevné skvrny. Takto znehodnocený výrobek je pak třeba deklarovat jako produkt s nižší kvalitou, což má nepříznivý vliv na ekonomiku společnosti.

Proto pro separaci kovů z těchto tekutých směsí využíváme následující magnetické filtry:

Nejjednodušším magnetickým separátorem jsou magnetické tyče, které je možné umístit kdekoliv do toku materiálu. Je – li např. keramická hmota dopravována žlabem, tak je možné využít zakrytovaný magnetický rošt.

Pro dokonalou separaci kovů z glazury či keramické hmoty přepravované potrubím doporučujeme použít magnetický filtr, který se vsadí do potrubí. Při malém výskytu nečistot volíme magnetický filtr s manuálním čištěním, je–li nečistot více doporučujeme magnetický filtr s poloautomatickým nebo automatickým čištěním.

Výhodou magnetických filtrů s automatickým čištěním je skutečnost, že je eliminován rizikový faktor lidské obsluhy při čištění separátoru. Naše magnetické filtry jsou osazeny těmi nejsilnějšími neodymovými magnety, takže zachytí velké množství nečistot. Pro jejich správnou funkci je tak nezbytné jejich pravidelné čištění, což automatické separátory zajišťují.

Samostatnou kapitolou jsou matricové magnetické separátory. Keramická hmota nebo glazura protéká matricí naplněnou magnetickou nerezovou vlnou, velmi intenzivní magnetické pole shromažďuje zachycené feromagnetické nečistoty uvnitř kazety s nerezovou vlnou.Výhodou tohoto separátoru je fakt, že nerezová vlna se chová současně i jako mechanické síto a dokáže proto zachytit i drobné nemagnetické částice.

FOTOGRAFIE Z PRAXE

Zachycení Fe nečistot z obuvi – zamezení externích zdrojů Fe kontaminace

Většina výrobců keramiky a porcelánu zná a používá magnetické separátory a filtry pro odstranění kovů ze vstupních materiálů, případně k zachycení kovových kontaminantů vzniklých z opotřebení technologie.

Dalším a často podceňovaným zdrojem kontaminace Fe nečistotami jsou zaměstnanci firmy. Respektive skutečnost, že zaměstnanci přecházející z prostor dílen a údržby přinesou do čistých výrobních prostor kovové nečistoty na své obuvi.

Proto je potřeba oddělit čisté výrobní prostory od servisních prostor. Doporučujeme využít:

Použití magnetických rohoží je snadné a finančně nenáročné, přesto spousta firem tento zdroj kontaminace Fe nečistotami podceňuje.

FOTOGRAFIE Z PRAXE

Uchycení forem

Využití magnetů v keramickém průmyslu je širší, než jen v oblasti magnetické separace.

Magnetické čočky jsou často používány pro fixaci forem.

Výhodou magnetické čočky je skutečnost, že magnet je vsazen v ocelovém pouzdře. Toto pouzdro magnet chrání před mechanickým poškozením a zároveň jej zesiluje.

Pouzdro může mít různé druhy závitů (vnitřní, vnější), takže použití magnetické čočky je snadné a rychlé.

Magnetické čočky mohou být osazeny různými druhy magnetů, které se liší sílou i teplotní odolností. V nabídce máme magnetické čočky až do 450 °C.

Pouzdro může mít různé druhy závitů (vnitřní, vnější), takže použití magnetické čočky je snadné a rychlé.

Magnetické čočky mohou být osazeny různými druhy magnetů, které se liší sílou i teplotní odolností. V nabídce máme magnetické čočky až do 450 °C.

MSS-MC je základní typ separátoru, i tento však je osazen magnety s magnetickou indukcí až 18.700 G! Pro zákazníky požadující separátor s rychlým, komfortním a bezpečným čištěním máme řešení – MSS-MC LUX. Požadujete rychlou instalaci do potrubí JACOB? Využijte náš MSS-MC COMPACT.
PŘÍPADOVÉ STUDIE

Separace kovů při výrobě keramiky (případová studie)

Cíl separace:

Odstranit Fe nečistoty z glazury. Minimalizovat množství defektů na výsledném produktu a snížit podíl produktů spadajících díky defektům na...

KONTAKTY
Máte dotazy týkající se našich produktů? Neváhejte nás kontaktovat!

Náš tým obchodníků je připraven poskytnout Vám plnou podporu a pomoci Vám nalézt nejlepší řešení Vašich potřeb v oblasti magnetické separace. Nabízíme nejen standardní řešení, ale i řešení na míru, proto se nemusíte bát ani složitějších technických výzev. Stačí nás kontaktovat a rádi Vám pomůžeme.

Můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím našeho webového formuláře.

David Čabla

David Čabla

Obchodní zástupce ČR a SR
+420 778 001 235
david.cabla@sollau.cz

Jakub Ezechýl

Jakub Ezechýl

Obchodní zástupce ČR a SR
+420 775 877 833
jakub.ezechyl@sollau.cz

Nahoru