Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody magnetického separátoru MSK-AC

 • Automatické čištění i bez přerušení toku materiálu
 • Vhodné i pro abrazivní a špatně prostupné materiály
 • Výroba separátorů na míru
 • Vysoká provozní kapacita
 • Na zakázku je možno vyrobit i neodymové provedení
 • Vícestupňová separace
 • Testování materiálu

Kaskádové magnetické separátory MSK-AC

Kaskádový magnet MSK-AC je určen pro vysokokapacitní přepravní systémy (zejména potrubní na gravitační bázi), které vyžadují zajištění nepřetržitého a plně automatického čištícího procesu.

Jak se používá kaskádový separátor?

Zachycené kovové nečistoty lze snadno odstranit díky systému pneumaticky ovládaných extrakčních desek. Sypký materiál je kaskádovým tvarem zařízení naveden do přímého kontaktu s horní magnetickou deskou, která zachytí část Fe nečistot a současně odrazí materiál na následující desku, přičemž materiál se díky odrazu zpomalí a také překlopí, což opět zvyšuje účinnost magnetické separace. Navíc kaskádový princip využívá i fyzikálních vlastností feromagnetických materiálů, které mají vyšší specifickou hmotnost než čištěné materiály, a proto mají tendenci samovolně propadávat směrem dolů k magnetické desce.

Jak se čistí kaskádový separátor?

Automatické čištění magnetického separátoru je zajištěno pomocí pneumatických prvků a plně programovatelné samostatné řídicí jednotky (po otevření a vyklopení magnetické desky se magnetická jádra oddálí od krycí nerezové desky a na ní zachycené feromagneticé částice samovolně odpadnou).

Ovládací panel v kompaktním provedení a lehce obsluhovatelným dotykovým displejem zajišťuje rychlé individuální nastavení magnetického separátoru pro danou aplikaci. Automatické čištění magnetického separátoru umožňuje instalaci v plně automatizovaných provozech a zabezpečuje tak současně i vysokou hospodárnost provozu, intervaly čištění je možno - v závislosti na stupni kontaminace čištěného produktu – individuálně elektronicky nastavit.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky svařují skuteční profesionálové!

Oprávnění firmy SOLLAU:
Oprávnění na svařování tlakových zařízení dle PED 2014 / 68 / EU
Certifikát dle EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 – 1 až 5

MSK-AC

 • Pneumatické válce FESTO
 • Řídící systém SIEMENS
 • Velká záchytná magnetická plocha
 • Separace drobných i větších železných kontaminantů

Kaskádový magnetický separátor MSK-AC je určen pro vysokokapacitní přepravní systémy, které vyžadují zajištění nepřetržitého a plně automatického čistícího procesu.

VýrobekMax. kapacita (m3/h)Rozměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
MSK-AC 165 F 45 140 x 140 zobrazit PDF
MSK-AC 250 F 85 200 x 200 zobrazit PDF
MSK-AC 390 F 130 260 x 260 zobrazit PDF
MSK-AC 550 F 195 340 x 340 zobrazit PDF
MSK-AC 800 F 250 430 x 430 zobrazit PDFV jakých průmyslových odvětvích se uplatní kaskádový magnetický separátor?

Dvojitý paralelní kaskádový magnet MSK-AC je vybaven několika velkými magnetickými deskami a umožňuje automatické čištění bez přerušení toku materiálu v mnoha odvětvích (např. při zpracování krmných a potravinářských směsí, v plastikářském a chemickém průmyslu atd.).

Nahoru