Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody rotačního vzorkovače RV

  • Pro materiály o frakci až 65 mm
  • Měnitelný poměr vzorkování od 1:9 až po 1:130
  • Automatický odběr vzorků
  • Univerzálnost použití (= vhodné pro většinu sypkých i polotekutých materiálů)
  • Standardní vstupní průměry od 50 do 250 mm
  • Výroba na míru

Rotační vzorkovač RV

Rotační vzorkovač RV

Rotační vzorkovač RV je určen k přesnému odběru reprezentativních vzorků z nejrůznějších sypkých (dle modelu vzorkovače až do zrnitosti 65 mm) a polotekutých materiálů. Vzorky získané pomocí rotačního vzorkovače se používají jako referenční vzorky. Stejně tak je možné je použít i pro podrobnou a bezchybnou laboratorní analýzu apod.

Jak funguje rotační vzorkovač?

Kontrolovaný materiál je přiveden do vstupního otvoru rotačního vzorkovače a pomocí rotující otočné trubice rovnoměrně rozdělován po obvodu spodního kuželu vzorkovače. Na spodní kužel rotačního vzorkovače je napojen vývod pro výsyp vzorků, u něhož lze pomocí regulační závlačky plynule nastavovat požadovaná množství odebraných vzorků (= dělící poměr).

V závislosti na zrnitosti a typu rotačního vzorkovače je možno nastavit poměr vzorkování od 1 : 9 až po 1 : 130 (štěrbina pro výsyp vzorků musí být nastavena na 2,5 a 3 krát větší velikost než je maximální zrnitost kontrolovaného materiálu). Pro správný a exaktní odběr vzorků je třeba zajistit rovnoměrný přísun kontrolovaného materiálu do vzorkovače.

Použití více vzorkovačů za sebou

Omezení zástavné výšky rotačního vzorkovače někdy vyžaduje použití několikanásobného rotačního vzorkovače. Jinak by nebylo možno získat reprezentativní a rovnoměrně rozdělené vzorky kontrolovaného materiálu. V tom případě je za sebou umístěno několik rotačních vzorkovačů, přičemž při výpočtu celkového dělícího poměru se dělící poměr prvního vzorkovače násobí dělícím poměrem druhého vzorkovače. Je nutno dbát na to, aby u prvního vzorkovače byl nastaven vždy nižší dělící poměr než u druhého. Rychlost výstupu vzorkovaného materiálu z prvního vzorkovače je třeba nastavit tak, aby byl zajištěn plynulý přísun kontrolovaného materiálu do druhého rotačního vzorkovače.

Na jaké potrubí se vzorkovač připojí?

Rotační vzorkovač standardně vyrábíme v průměrech od 50 do 250 mm, nicméně můžeme připojovací rozměry i způsob připojení na potrubní systém (příruba, šroubení, speciální přípojky) upravit dle potřeb zákazníka.

Český výrobek / Made in Czech Republic

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

RV

Rotační vzorkovač RV je určen k přesnému odběru reprezentativních vzorků z nejrůznějších sypkých (dle modelu vzorkovače až do zrnitosti 65 mm) a polotekutých materiálů.

VýrobekHmotnost (kg)Datová karta
RV1 120 zobrazit PDF


V jakých průmyslových odvětvích se uplatní ratační vzorkovač?

Rotační vzorkovač nachází uplatnění např. v cementárnách, vápenkách, důlním, chemickém a farmaceutickém průmyslu, potravinářství, při výrobě hnojiv a krmiv atd.

Nahoru