Magnetické čeřiče plechů MC

Magnetický čeřič plechů MC

Magnetický čeřič plechů MC je obvykle osazen feritovými magnety. Na zvláštní přání dodáme čeřič s extrémně silnými neodymovými NdFeB magnety. Čeřič slouží ke snadnému odebírání nastohovaných plechů.

Základním komponenty, ze kterých se skládá magnetický čeřič, jsou magnetický blok v nerezovém opláštění a nosná konzola pro uchycení magnetického bloku.

Jak fungují magnetické čeřiče plechů?

Běžné feritové čeřiče plechů MC jsou určené pro feromagnetické plechy o síle do 3 mm a pro stohy plechů o maximální výšce do 530 mm. Pro výběr správného typu a množství potřebných magnetických čeřičů je nezbytné definovat rozměr a sílu jednotlivých feromagnetických plechů, výšku stohu a také povrchovou úpravu plechů. Je důležité zda jsou plechy lepivé, tedy např. povrchově ošetřené olejem, nebo suché), protože všechny tyto parametry ovlivňují aplikaci čeřičů.

Proto zákazník, který pracuje např. se suchými plechy o síle 1 mm, rozměru 900 x 600 mm a výšce stohu 50 mm potřebuje odlišný magnetický čeřič než zpracovatel naolejovaných plechů o síle 2,5 mm, rozměru 2 000 x 1 000 mm a výšce stohu 500 mm. Zatímco k rozčeření v prvním případě postačí jeden kus nejslabšího modelu čeřiče MC-F80, ve druhém případě bude vhodné použít současně několik čeřičů nejsilnějšího typu MC-F530.

Výhody permanentních magnetických čeřičů plechů MC

  • silné, stabilní a neměnné magnetické pole po dlouhá léta
  • malé rozměry a nízká hmotnost
  • v porovnání s jinými systémy na oddělování plechů (např. pomocí stlačeného vzduchu apod.) je oddělování plechů pomocí magnetických čeřičů mnohem levnější
  • odpadá pracné mechanické oddělování plechů, které jsou slepené vrstvou oleje, leštidla apod. a snižuje se riziko poškození povrchu plechů při jejich automatickém odebírání a zpracování
  • výjimečné konstrukční řešení umožňuje použít jedinou základní konzolu pro uchycení až čtyř různých typů magnetických bloků čeřičů. Jinými slovy, pokud již máte jednu základnu čeřiče, při eventuální potřebě jinak silného čeřiče si již konzolu znovu nepořizujete, ale zakoupíte si pouze další magnetický blok, který na konzolu snadno přišroubujete.
  • magnetické bloky lze použít také samostatně bez základny čeřiče, ovšem s konzolou je používání čeřiče mnohem jednodušší

Jak se používají magnetické čeřiče plechů?

Použití magnetického čeřiče je velmi jednoduché, separátor plechů se prostě jen přiloží ke stohu plechů a silné magnetické pole od sebe oddělí (rozčeří) jednotlivé listů plechů. Plechy lze rychle, pohodlně a hlavně bezpečně odebírat k dalšímu zpracování bez použití nářadí, protože po sejmutí horního plechu se plech pod ním automaticky přesouvá nahoru.

Snadná objednávka v e-shopu

V jakých průmyslových odvětvích se uplatní magnetické čeřiče plechů?

Čeřiče plechů nalézají široké uplatnění ve strojírenském, ocelárenském i automobilovém průmyslu, jsou nezbytným pomocníkem u prodejců a distributorů hutního materiálu atd.

MC-F

Magnetický čeřič je standardně osazen silnými feritovými magnety (na zvláštní požadavek lze dodat čeřič s extrémně výkonnými neodymovými NdFeB magnety) a slouží ke snadnému odebírání nastohovaných plechů.

VýrobekMax. výška stohu plechů (mm)Max. tloušťka plechu (mm)Datová karta
MC-F80 80 3
MC-F130 130 3
MC-F230 230 3
MC-F330 330 3
MC-F430 430 3
MC-F530 530 3Název konzoly
Kód konzoly
H (mm)X (mm)Y (mm)Z (mm)Připojovací šrouby
Konzola 01 K01 170 110 160 40 M8
Konzola 02 K02 280 110 200 50 M8

Maximální výška plechů (mm)A (mm)B (mm)C (mm)PřipojeníMaximální tloušťka plechu (mm)Potřebný typ konzoly
MC-F 80 80 3
MC-F 130 130 3
MC-F 230 230 3
MC-F 330 330 3
MC-F 430 430 3
MC-F 530 530 3