Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

Separační linka na separaci magnezitového (granátového) písku

Složení linky

Případová studie

Hlavní výzvy

  • unikátní vlastnosti magnezitového (čili granátového) písku z něj činí surovinu s mimořádně širokým spektrem použití (v potravinářství, farmaceutice, zemědělství, ale i např. v jaderné energetice). Zpracovatel tohoto materiálu se obrátil na SOLLAU s.r.o. s požadavkem na odstranění nežádoucích příměsí (o frakci do 2 mm), přičemž bylo ale potřeba odseparovat nejen jemné feromagnetické částice (zejména úlomky a otěr zařízení, používaných při drcení granátového písku), nýbrž také nemagnetické příměsi (hlína, dřevo apod.)
  • vysoká zpracovatelská kapacita (až 5 tun/hodinu)
  • kontinuální (nepřerušovaný) výrobní provoz vyžadoval aplikaci separátorů s automatickým čištěním

Řešení firmy SOLLAU s.r.o.: byla dodána ucelená třídící linka, která vyřešila zadaný problém ve dvou fázích. Nejprve se pomocí vibračního podavače rovnoměrně dávkuje materiál na neodymový zakrytovaný buben MBZ, který odseparovává veškeré nežádoucí silně magnetické příměsi (kousky a otěr strojního zařízení). Ve druhé fázi je pak čištění založeno na tom, že samotný granátový písek je velmi slabě magnetický (až paramagnetický). Materiál zbavený feromagnetických částic, proto v této etapě prochází extrémně silným magnetickým polem radiálně pólovaného válce VMSV (až 11000 G), které zachycuje slabě magnetické částice granátového písku a vynáší je až za osu válce k dalšímu zpracování. Nemagnetický materiál (úlomky dřeva, hlína apod.) samovolně odpadá na konci pásu působením gravitace do výsypného potrubí. Klient byl spokojen jak s vysokou účinností dodaného řešení, tak i s relativní jednoduchostí dodané technologie, odstraňující na relativně malém prostoru z finálního materiálu magnetické i nemagnetické kontaminanty.

Český výrobek / Made in Czech Republic

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.