Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody tavného vzorkovacího lisu TVL

 • Snadná a rychlá vizuální detekce kontaminantů
 • Modulární verze (není nutno zakoupit hned všechny tři moduly)
 • Atraktivní poměr cena/výkon (plnohodnotná náhrada za drahá testovací zařízení)
 • Univerzálně použitelné pro testování plastových regranulátů, drtí, zbytků z plastové výroby
 • Dotykový displeju pro nastavení optimální teploty
 • Lisovací jednotka (tlak až 10 barů)
 • Chladící okruh = rychlý výsledek testování
 • Výroba na míru

Tavný vzorkovací lis TVL

Tavný vzorkovací lis

Tavný vzorkovací lis TVL je unikátním zařízením pro rychlou a finančně nenáročnou vizuální detekci nežádoucích příměsí v nakupovaných či zpracovávaných plastových regranulátech, vločkách, drtích, zbytcích z plastové výroby atd.

Tavný vzorkovač se skládá ze tří modulů:

 1. Modul je opatřen dotykovým displejem pro nastavení požadované teploty (v rozsahu 0 až 400 °C), přičemž vnitřní senzory automaticky udržují teplotu na nastavené úrovni.
 2. Modul obsahuje lisovací jednotku (schopnou dosáhnout tlaku až 10 barů), složenou ze dvou vyhřívaných ocelových hladce broušených desek. Po dosažení požadované teploty nastavené na displeji modulu č. 1 se mezi lisovací desky nasype testovaný materiál a pomocí přítlačného kola se slisuje do tenké placky o síle 0,5 mm ± 0,1 mm. Proto se někdy takto získaný vzorek označuje jako „palačinka“).
 3. Modul se skládá také ze dvou hladce broušených desek, ale tentokrát vybavených chladícím okruhem. Po vylisování v modulu č. 2 se plastový vzorek přemístí mezi ocelové chladící desky modulu č. 3, kde se rychle ochladí proudící vodou. Modul č. 3 je opatřen vnitřními závity (G1/4“) pro připojení na vnější vodovodní okruh.

Všechny tři moduly jsou nezávislé, a proto je možno zakoupit i např. pouze moduly č. 1 a 2 bez třetího, tedy chladícího, modulu. Nicméně při absenci modulu č. 3 se znatelně prodlouží doba chlazení vylisovaného plastového vzorku.

Výhody tavného vzorkovacího lisu

Tavný vzorkovací lis TVL je velmi zajímavou alternativou cenově nákladných zařízení na testování plastových tavenin, a to zejména pro malé a střední firmy, které si často nemohou drahá zkušební zařízení dovolit. Zpracování či obchod s nekontrolovanými plastovými materiály mohou vést k poškození drahého strojního vybavení, značným finančním ztrátám a újmě na dobrém firemním jménu a renomé.

Český výrobek / Made in Czech Republic

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

TVL

Tavný vzorkovací lis TVL je unikátním zařízením pro rychlou a finančně nenáročnou vizuální detekci nežádoucích příměsí v nakupovaných či zpracovávaných plastových regranulátech, vločkách, drtích, zbytcích z plastové výroby atd.

VýrobekRozměr (mm)Hmotnost (kg)Datová karta
TVL S20 598x557x375 132 zobrazit PDF
TVL S20 s chladícím zařízením 1013x557x375 145 zobrazit PDF


Nahoru