Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Vibrační síta - recyklace

Vibrační síta značky Virto-Cuccolini se dlouhodobě uplatňují v odvětví recyklace odpadu – oblasti, která podporuje rozvoj cirkulární ekonomiky a přináší rozmanité a náročné aplikační výzvy.

V recyklačním průmyslu slouží k oddělování frakcí plastů, skla, kovů či dřeva, čištění procesních kapalin a zajištění uzavřené cirkulace vody.

Typickými příklady použití jsou třídění PET vloček, při kterém se odstraňují znečišťující částice a recykluje voda, nebo separace mletého elektroodpadu a RDF podle velikosti částic.

Tato technologie přispívá ke zvýšení účinnosti recyklačních procesů a k celkovému snížení provozních nákladů.

Komplexní řešení od SOLLAU – magnetické separátory, detektory kovů, vibrační síta i vibrační podavače - na jednom místě!

Řekněte nám víc detailů o vašem projektu - pomůžeme Vám s výběrem správného vibračního síta.

Vibrační síto Virto Cuccolini-

APLIKACE VIBRAČNÍCH SÍT V RECYKLAČNÍM PRŮMYSLU

Nejčastější použití vibračních sít v recyklaci

  • PET vločky z nápojových lahví – odstranění jemných nečistot a prachových částic
  • Mletý elektroodpad (WEEE) – rozdělení kovů, plastů a skla podle velikosti
  • Recyklovaný plastový granulát – kontrolní prosévání před extruzí nebo vstřikováním
  • Drcené ploché či obalové sklo – klasifikace frakcí pro další tavbu nebo výrobu pěnového skla
  • Dřevěné štěpky a biomasa – separace podílu prachu pro vyšší výtěžnost výroby pelet / briket

Řekněte nám víc detailů o vašem projektu - pomůžeme Vám s výběrem správného vibračního síta.

VIBRAČNÍ SÍTA PRO RECYLACI

nejčastěji používaná vibračního síta v recyklaci.

VTU 2000 – vibrační síto pro speciální recyklaci odpadu

Využití vibračního síta pro recyklaci vody při zpracování PET

Využití vibračního síta pro recyklaci vody při zpracování PET

Opět se potvrzuje, že opětovné využívání přírodních i umělých zdrojů je klíčovým prvkem cirkulární ekonomiky. Vibrační síta nacházejí uplatnění nejen při separaci částic pro další výrobu, ale i při prvotní filtraci procesní vody.

To platí i v případě recyklace PET. Po vytřídění plastových lahví podle typu nebo barvy se plast drtí na částice větší než 0,5 mm. Následně se omývají, aby se odstranily zbytky nápojů, lepidla či etiket.

V této fázi přichází ke slovu speciálně nastavené kapalinové vibrační síto, které odděluje PET částice od vody. Tato voda se pak může znovu použít v dalším cyklu mytí.

Vibrační síta v recyklaci WEEE a elektroodpadu

Vibrační síta jsou zásadní pro moderní recyklační procesy. Na rozdíl od minulosti dnes čelíme problémům s produkty, které nelze snadno rozebrat a znovu využít. To platí zejména pro WEEE (elektroodpad) a plastové výrobky s příměsemi.

Jak probíhá spolupráce?

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Máte dotaz?

Zajímáte se o možnost využití vibračních sít Virto Cuccolini?

Chcete probrat modifikace, úpravy na míru nebo cenu?

Napište nám a my se vám do 24 hodin ozveme.

  

Nahoru