Magnetické rohože MM

Magnetickou rohož jsme vyvinuti na základě požadavku zákazníků z oblasti potravinářského průmyslu a má za cíl zamezit průniku kovových nečistot z obráběcích, údržbářských, stavebních či rizikových vnějších prostor do citlivých zpracovatelských zón.

Magnetická přechodová rohož se skládá ze dvou částí. Spodní část je osazena silnými neodymovými (NdFeB) magnety, horní část tvoří speciální krycí folie pro permanentní neodymové magnety.

Magnetická rohož má sofistikovaný design. A také díky němu je minimální výškový rozdíl mezi podlahou a horní části magnetické rohože, který tak odstraňuje riziko nechtěného klopýtnutí.

Jak se používá magnetická rohož?

Instalace, údržba a čištění naší rohože jsou velmi snadné. Po sejmutí krycí fólie a odstranění nashromážděného feromagnetického materiálu je pochopitelně možné i pravidelně laboratorně vyhodnocovat zachycené nečistoty, sledovat jejich původ a přijímat dodatečná opatření k odstranění prvotních zdrojů zachycených kovových částí.

Magnetická rohož s nerezovým drapákem

Magnetická rohož s nerezovým drapákemNa rozdíl od obyčejné magnetické rohože sestává tato sofistikovaná rohož ze tří vrstev:

  • spodní část je osazena silnými neodymovými (NdFeB) magnety,
  • ve střední části se nachází speciální folie, která kryje magnetická jádra,
  • horní část tvoří husté síto z navzájem svařených ostrých ocelových profilů.

Takto vzniklý vysoce účinný drapák napomáhá při mechanickém očištění podrážek od zabodnutých kovových nečistot (úlomky z kovoobrábění, špony, hřebíky, šrouby apod.), které by ani ty nejsilnější magnety nedokázaly vytáhnout. I přes navýšení počtu vrstev magnetické rohože je zachován minimální výškový rozdíl mezi podlahou a horní částí magnetické rohože a odstraněno riziko klopýtnutí.

Plastová magnetická rohož

Plastová magnetická rohožJejí technické parametry (rozměry, magnetická indukce, odolnost atd.) jsou podobné jako u klasické rohože z nerezu, nicméně díky použití vysoce odolných polymerních materiálů je rohož lehčí, což se příznivě projevuje zejména při její přepravě a manipulaci. Také se zlepšila její omyvatelnost.

Čištění plastové magnetické rohože

Na rozdíl od nerezové verze lze plastovou rohož čistit tlakovou vodou, což je velmi důležité zejména s ohledem na přísné hygienické podmínky potravinářského či farmaceutického průmyslu.

Plastovou magnetickou rohož dodáváme volitelně i s nerezovým drapákem a zachycené nečistoty můžete nechat posléze analyzovat, zjistit podrobnosti o jejich množství, typu a původu a přijmout odpovídající vnitropodniková opatření.

Snadná objednávka v e-shopu

V jakých průmyslových odvětvích se uplatní magnetické rohože? 

Uplatnění magnetické rohože je velmi široké, její nasazení oceňují zákazníci např. v obilnářství, mlékárenství, masném a farmaceutickém průmyslu atd.

Kvůli nezpochybnitelnáénutnosti zabránit výskytu cizích těles v potravinářských výrobcích je použití přechodových magnetických čistících zón stále častěji i přímo vyžadováno auditorskými orgány.