Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

Feritové magnety

Feritové magnety

Feritové magnety (keramické magnety) jsou permanentní magnety. V současnosti to jsou nejčastěji používané magnety. Vynikají zejména nízkou cenou. Ve srovnání s neodymovými magnety jsou feritové magnety slabší, ale pro velké množství aplikací je jejich síla postačující. Často se s nimi setkáváme např. v kancelářích.

Rozlišujeme dva základní typy feritových magnetů:

 • Izotropní feritové magnety – slabší, levnější - jsou vyráběny lisováním
 • Anizotropní feritové magnety – silnější - jsou vyráběny vstřikováním

Maximální pracovní teplota feritových (keramických) magnetů je 250 °C.

Feritové magnety mají celou řadu výhod

 • Nízká cena
  Jednou z největších výhod feritových magnetů je jejich nízká cena. Jsou cenově dostupnými magnetickými materiály, což je dělá atraktivními pro aplikace, kde jsou náklady na materiál klíčovým faktorem.
 • Odolnost vůči korozi
  Feritové magnety jsou odolné vůči korozi, takže není nutná žádná povrchová úprava. Tato vlastnost je užitečná při venkovních aplikacích nebo při aplikacích ve vlhkém prostředí.
 • Dlouhá životnost
  Při správném použití mají feritové magnety dlouhou životnost a mohou poskytovat konzistentní magnetický výkon po mnoho let.
 • Stabilita magnetizace
  Feritové magnety mají tendenci zachovat svou magnetickou sílu bez vlivu vnějšího magnetického pole. To znamená, že nemají tendenci snadno demagnetizovat nebo ztrácet svou sílu.
 • Snadná dostupnost
  Feritové magnety jsou běžně dostupné na trhu.

Nicméně je důležité si uvědomit, že feritové magnety mají své omezení, zejména co se týče jejich magnetické síly. Jsou mnohem méně silné než některé jiné typy trvalých magnetů, jako jsou neodymové nebo SmCo magnety. Proto jsou ideální pro aplikace, kde nejsou požadovány extrémně silné magnetické pole, a kde jsou cenové faktory a odolnost vůči korozi důležité.

Srovnání různých typů permanentních magnetů

Základní srovnání jednotlivých druhů permanentních magnetů naleznete v tabulce.

Typ magnetuPřídržná sílaTeplotní odolnostCenaChemická odolnostOdolnost vůči korozi
Feritový magnet 250 °C
Neodymový NdFeB magnet 80 - 230 °C
Samariový SmCo magnet 350 °C
AlNiCo magnet 450 °C
Nahoru