Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody magnetického separátoru MSS-AC

 • Automatické čištění i bez přerušení toku materiálu
 • Neodymové magnety s indukcí až 18 700 G
 • Výroba separátoru na míru
 • Zachycení Fe částic od 1 mikronu
 • Testování materiálu

Roštové magnetické separátory samočisticí MSS-AC

Magnetický skříňový separátor s automatickým čištěním je určen k separaci jemných feromagnetických částic z volně padajícího materiálu a chrání před poškozením stroje a zařízení, které následně vyčištěný materiál zpracovávají.

Přínosy použití separátoru

5 years warranty
 • Materiál zbavený feromagnetických příměsí
 • Permanentní ochrana technologického zařízení
 • Plynulý výrobní provoz
 • Během čištění není u vybraných verzí nutno přerušit tok materiálu
 • Úspora nákladů na obsluhu a snížení rizika chybovosti

Tento magnetický separátor dokážeme vyrobit s maximální indukcí 16 000 G na jádře a 11 500 G na plášti magnetické trubice. Tolerance je +/- 10 %.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Konstrukce a hlavní výhody roštových separátorů s automatickým čištěním

Základ automatického magnetického roštového separátoru tvoří soustava několika nad sebou umístěných magnetických roštů z nerezové oceli o střídavě lichém a sudém počtu trubic. Takto vytvořené magnetické síto je ve velmi intenzivním kontaktu s proudícím materiálem a dokáže zachytit i ty nejmenší kovové nečistoty a zajistit velmi vysokou úroveň separace. Kompaktní konstrukce z nerezové oceli DIN 1.4301 zajišťuje jednoduchou a prostorově nenáročnou vestavbu do stávajících výrobních linek a současně je zárukou vysoké odolnosti a dlouhé životnosti celého systému.

Klíčovými prvky tohoto separátoru jsou magnetické trubice hermeticky uzavřené v nerezovém opláštění a vložené do ještě jednoho ochranného nerezového roštu. Tento takzvaný systém "trubka v trubce" má několik významných výhod:

 • někteří konkurenční výrobci se v rámci ne zcela férového konkurenčního boje často chlubí vysokou indukcí na povrchu krycích nerezové trubic (až 12200 G), přičemž už opomínají zmínit, že používají u svých separátorů pouze JEDNU krycí trubici, tudíž v případě jejího poškození je klient vystaven riziku kontaminace čištěného produktu nebezpečnými úlomky magnetů. Námi používané magnetické systémy jsou extrémně silné a ve skutečnosti dosahujeme magnetické indukce na vnitřní krycí trubici (která hermeticky uzavírá magnetická jádra) až 16 000 G! (což je výrazně vyšší hodnota, než kterou dosahují naši konkurenti na povrchu krycích trubic). Úmyslně však zakrýváme vnitřní trubici v našich roštových separátorech ještě jednou (vnější) krycí nerezovou trubicí, která sice výslednou indukci v místě kontaktu s čištěním materiálem snižuje na (stále velmi vysokou) hodnotu okolo 11 500 G, ale (a to je pro nás klíčové) poskytuje především klientovi záruku absolutní bezpečnosti (neboť v případě eventuálního poškození vnější krycí trubice zabrání vnitřní krycí trubice průniku úlomků magnetických jader do čištěného produktu)
 • dvojí opláštění významně prodlužuje životnost drahých magnetických jader (nemůže se k nim dostat voda, nedochází k jejich mechanickému opotřebení při čištění atd.)
 • zvyšuje se odolnost celého roštového systému vůči abrazi

Jak se čistí roštový automatický separátor?

Intervaly čištění krycích nerezových trubic jsou individuálně nastaveny dle stupně znečištění produktu. Pro co nejefektivnější separaci magnetických částic je automatický magnetický roštový separátor osazen silnými neodymovými NdFeB magnety.

Automatické čištění magnetického separátoru je zajištěno pomocí pneumatických prvků a plně programovatelné samostatné řídicí jednotky. Ovládací panel v kompaktním provedení a lehce obsluhovatelným dotykovým displejem zajišťuje rychlé individuální

Tento separátor dokáže zpracovat materiál a feromagnetické kontaminanty v neobvykle širokém frakčním spektru (separuje jak velmi jemné feromagnetické částice, tak i např. delší drátky apod., které by mohly ostatní roštové separátory zablokovat). S ohledem na předpokládanou aplikaci v náročných průmyslových prostředích je jak opláštění samotných magnetických tyčí, tak i ochranné krytování celého separátoru výrazně robustnější než u ostatních roštových automatů. Stav magnetických tyčí lze průběžně kontrolovat revizním otvorem.

Na jaké potrubí se separátor připojí?

Za účelem rychlé a snadné aplikace je skříň separátoru zakončena přírubami - - standardními hranatými nebo typu Jacob či připojením dle individuálního požadavku. Běžně vyrábíme skříně s připojovacími rozměry od 180 x 180 do 630 x 630 mm, ale dokážeme připojení rozměrově i tvarově přizpůsobit.

Proces separace může být u všech typů separátorů monitorován pomocí kontrolního okénka v horní části separátoru. Kvůli vysokým nárokům potravinářského a farmaceutického průmyslu je možno některé části separátoru, které přicházejí do styku s čištěným materiálem, dodávat v leštěném provedení.

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky svařují skuteční profesionálové!

Oprávnění firmy SOLLAU:
Oprávnění na svařování tlakových zařízení dle PED 2014 / 68 / EU
Certifikát dle EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 – 1 až 5

Magnetický separátor roštový s automatickým čištěním vyrábíme ve třech verzích: jednostranná s kontinuálním čištěním (MSSJ-AC TARANTULA), jednostranná pro přerušovaný provoz ve ztížených podmínkách (MSSJ-AC HD SCORPION) a oboustranná s kontinuálním čištěním (MSSO-AC BLACK WIDOW).

MSSJ-AC
TARANTULA

Roštový magnetický separátor automatický MSSJ-AC TARANTULA

 • Automatické čištění bez nutnosti přerušení toku materiálu
 • Čtyřstupňová separace
 • Extrémně velká záchytná magnetická plocha
 • Malé rozměry
 • Revizní otvor
 • Velmi atraktivní poměr "cena/výkon"
 • Nízké náklady na opravu a servis
 • Magnetická indukce až 16 000 G
 • ATEX (zóna 22 vně zařízení a zóna 21 uvnitř zařízení)
 • Pětiletá záruka na magnetické jádro

Separátor pro nepřetržitý provoz MSSJ-AC TARANTULA (otvor pro vstup materiálu je umístěn při okraji separátoru)

Při propadu přes trubkové rošty jsou magnetické kovové nečistoty díky silným permanentním magnetům zachyceny na povrchu krycích nerezových trubic. V předem nastavených intervalech jsou pak oba horní magnetické rošty pomocí pneumatického pohonu a vodících rolen přesunuty nad výsypku odpadu a poté jsou vytažena magnetická jádra z nerezových roštů až do krajní polohy (tedy nad odsávání prachu, pokud je tímto volitelným zařízením magnetický separátor vybaven). Po vysunutí magnetických jader zachycené kovové částice samovolně odpadnou z povrchu trubic do výsypky odpadu. Jestliže je separátor vybaven odsávacím zařízením (jde o volitelné příslušenství), jsou v této poloze z vytažených magnetických jader pomocí odsávání odstraněny i nejjemnější prachové částice čištěné hmoty. Čistý materiál (již bez feromagnetických nečistot) po průchodu magnetickými rošty samovolně padá do výstupu čistého materiálu a je odváděn k dalšímu zpracování.

Po ukončení čistícího procesu se magnetická jádra zasunou zpět do krycích trubic a v předem nastavených intervalech se čistící proces bez přestávky opakuje (střídavě se čistí buď obě horní, nebo obě dolní patra separátoru). Automatické čištění v kombinaci s menšími rozměry separátoru předurčují toto zařízení např. k použití ve výrobních linkách, kde není dostatek místa pro provádění nezbytného manuálního čištění standardního magnetického roštového separátoru s ručním čištěním MSS-MC nebo prostor pro instalaci separátoru s automatickým kontinuálním čištěním MSSO-AC Black Widow.

Magnetické síto (tvořené čtyřmi rošty) zajišťuje vysokou účinnost separace a současně prodlužuje čistící intervaly (neboť velké záchytná plocha udrží vysoké množství feromagnetických částic). A i když separátor obsahuje čtyři magnetické rošty, podařilo se sofistikovaným konstrukčním řešením dosáhnout extrémně nízké instalační výšky. Stav separátoru lze průběžně kontrolovat revizním otvorem.

Specifické výhody

 • Kontinuální čištění (= v průběhu čištění není nutno přerušit tok materiálu)
 • Vysoká hustota síta (4 patra magnetických trubic = účinnější separace)
 • Extrémně velká celková záchytná magnetická plocha
 • Redukovaná délka separátoru (= nižší zástavbové rozměry)
 • Možnost výměny jednotlivých magnetických tyčí (= nižší náklady na opravu a servis)
 • Revizní otvor pro kontrolu stavu magnetických tyčí
 • Atraktivní poměr parametrů „cena/výkon“

VýrobekMax. kapacita (m3/h)Rozměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
MSSJ-AC 200 TARANTULA 10 200 x 200 zobrazit PDF
MSSJ-AC 300 TARANTULA 30 300 x 300 zobrazit PDF
MSSJ-AC 400 TARANTULA 50 400 x 400 zobrazit PDF
MSSJ-AC 500 TARANTULA 70 500 x 500 zobrazit PDF
MSSJ-AC 600 TARANTULA 90 600 x 600 zobrazit PDF

MSSJ-AC HD
SCORPION

Roštový magnetický separátor automatický MSSJ-AC HD SCORPION

 • Automatické čištění s nutností přerušení toku materiálu
 • Separace i neobvykle velkých frakcí
 • Robustní konstrukce
 • Revizní otvor
 • Atraktivní poměr parametrů "cena/výkon"
 • Magnetická indukce až 16 000 G
 • ATEX (zóna 22 vně zařízení a zóna 21 uvnitř zařízení)
 • Pětiletá záruka na magnetické jádro

Separátor pro přerušovaný provoz v náročných pracovních podmínkách MSSJ-AC HD – SCORPION (otvor pro vstup materiálu je umístěn při okraji separátoru)

Při propadu přes trubkové rošty jsou magnetické kovové nečistoty díky silným permanentním magnetům zachyceny na povrchu nerezových trubic. V předem nastavených intervalech se pak magnetický rošt pomocí pneumatického pohonu a vodících pouzder přesune nad výsypku odpadu a poté jsou vysunuta magnetická jádra z nerezových krycích trubic do krajní polohy (tedy nad odsávání prachu, pokud je tímto volitelným zařízením magnetický separátor vybaven). Po vysunutí magnetických jader zachycené kovové částice samovolně odpadnou z povrchu krycích trubic do výsypky odpadu. Jestliže je separátor vybaven odsávacím zařízením (jde o volitelné příslušenství), jsou v této poloze z vytažených magnetických jader pomocí odsávání odstraněny i nejjemnější prachové částice čištěné hmoty. Čistý materiál (již bez feromagnetických nečistot) po průchodu magnetickými rošty samovolně padá do výstupu čistého materiálu a je odváděn k dalšímu zpracování.

Po ukončení čistícího procesu se magnetická jádra zasunou do krycích trubic a v předem nastavených intervalech se čištění opakuje. Automatické čištění v kombinaci s menšími rozměry a robustní konstrukcí separátoru předurčují toto zařízení např. k použití ve výrobních linkách zpracovávajících hrubší materiál, v provozech kde není dostatek místa pro provádění nezbytného manuálního čištění standardního magnetického roštového separátoru s ručním čištěním MSS-MC atd.

Tento separátor dokáže zpracovat materiál a feromagnetické kontaminanty v neobvykle širokém frakčním spektru (separuje jak velmi jemné feromagnetické částice, tak i např. delší drátky apod., které by mohly ostatní roštové separátory zablokovat). S ohledem na předpokládanou aplikaci v náročných průmyslových prostředích je jak opláštění samotných magnetických tyčí, tak i ochranné krytování celého separátoru výrazně robustnější než u ostatních roštových automatů. Stav magnetických tyčí lze průběžně kontrolovat revizním otvorem.

Specifické výhody

 • Separátor dokáže zpracovat materiál a feromagnetické kontaminanty v neobvykle širokém frakčním spektru
 • Robustní konstrukce pro náročnější průmyslové aplikace
 • Revizní otvor pro kontrolu stavu magnetických tyčí
 • Atraktivní poměr parametrů „cena/výkon“

VýrobekMax. kapacita (m3/h)Rozměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
MSSJ-AC HD 200 SCORPION 15 200 x 200 zobrazit PDF
MSSJ-AC HD 300 SCORPION 30 300 x 300 zobrazit PDF
MSSJ-AC HD 400 SCORPION 55 400 x 400 zobrazit PDF
MSSJ-AC HD 500 SCORPION 80 500 x 500 zobrazit PDF

MSSO-AC
BLACK WIDOW

Roštový magnetický separátor automatický MSSO-AC BLACK WIDOW

 • Automatické čištění bez nutnosti přerušení toku materiálu
 • Extrémně velká záchytná magnetická plocha jedné tyče
 • Malé ztráty primárního materiálu
 • Vysoká kapacita
 • Možnost výměny pouze jediné magnetické tyče
 • Každá magnetická tyč má vlastní pohon
 • Revizní otvor
 • Servisní otvor
 • Ochranné nerezové síto
 • Magnetická indukce až 18 700 G
 • ATEX (zóna 22 vně zařízení a zóna 21 uvnitř zařízení)
 • Pětiletá záruka na magnetické jádro

Separátor pro nepřetržitý provoz MSSO-AC - BLACK WIDOW (otvor pro vstup materiálu je umístěn ve středové části separátoru)

Při propadu přes trubkové rošty jsou magnetické kovové nečistoty díky silným permanentním magnetům zachyceny na povrchu nerezových trubic. Trubkové rošty zabírají dvě třetiny šířky separátoru a současně se magnetická jádra neustále nacházejí pod vstupem pro (pro dobrý materiál) kontaminovaný materiál. Díky dvoutřetinové délce krycích trubic jsou tedy magnetická jádra trvale chráněna krycími nerezovými trubicemi, přičemž polovina délky krycích trubic (tzn., ta část, která přesahuje do zóny aktuálního čištění) se konstantně zbavuje magnetických nečistot. Tím je zaručena nepřetržitost jak čistícího, tak i separačního procesu (bez nutnosti přerušení výrobního cyklu v průběhu magnetické separace). V předem nastavených intervalech se každá z krycích trubic jednoho (např. spodního) patra samostatně přesune pomocí pneumatického pohonu a vodících rolen např. doprava a do stejné pozice se takto přemístí následně i horní patro krycích trubic.

Po dobu klientem nastaveného čistícího intervalu probíhá výsyp nečistot zachycených na povrchu krycích trubic do výsypky odpadu na zmíněné pravé straně. Po ukončení čistícího intervalu se spodní patro roštu přesune vlevo a poté je následováno patrem horním. Zachycené feromagnetické nečistoty opět odpadají do výstupu odpadu, tentokrát ovšem na levé straně. Po ukončení čistícího procesu se krycí trubice magnetických jader znovu přesunou vpravo a celý proces se bez přestávky cyklicky opakuje.

MSSO-AC BLACK WIDOW je vybaven tzv. sekundární čistící zónou, která zmenšuje materiálové ztráty při čištění separátoru.

Sofistikované zakrytování tohoto separátoru umožňuje:

 • průběžně sledovat stav znečištění magnetických trubic (revizním otvorem)
 • provádět servis bez nutnosti demontáže separátoru (díky servisnímu otvoru)

Díky unikátnímu technickému řešení je možno aplikovat tento separátor i v provozech s extrémně vysokou zpracovatelskou kapacitou (připojovací otvor až o rozměru 600 x 600 mm). U MSSO-AC BLACK WIDOW se vyměňují jednotlivé magnetické tyče (a ne celé rošty), což přináší klientům finanční a časové úspory při servisu a opravách. Navíc má každá magnetická tyč má vlastní pohon, tudíž při výpadku jedné tyče fungují všechny ostatní normálně a separátor není nutno odstavit). Ochranné nerezové síto chrání magnetické tyče před poškozením čištěným materiálem nebo kontaminanty.

Specifické výhody

 • Kontinuální čištění (= v průběhu čištění není nutno přerušit tok materiálu)
 • Velký průměr magnetických tyči (= extrémně velká záchytná magnetická plocha jedné tyče)
 • Sekundární separační zóna (= menší ztráty primárního materiálu)
 • Možnost výměny pouze jediné magnetické tyče
 • Každá magnetická tyč má vlastní pohon (= při výpadku jedné tyče fungují všechny ostatní normálně a separátor není nutno odstavit)
 • Revizní otvor pro kontrolu stavu magnetických tyčí
 • Servisní otvor (= provádění servisu bez nutnosti demontáže separátoru)
 • Ochranné nerezové síto (= chránicí magnetické tyče před poškozením primárním materiálem nebo kontaminanty)

VýrobekMax. kapacita (m3/h)Rozměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
MSSO-AC 180 BLACK WIDOW 7 180 x 180 zobrazit PDF
MSSO-AC 270 BLACK WIDOW 20 270 x 270 zobrazit PDF
MSSO-AC 360 BLACK WIDOW 35 360 x 360 zobrazit PDF
MSSO-AC 450 BLACK WIDOW 60 450 x 450 zobrazit PDF
MSSO-AC 540 BLACK WIDOW 85 540 x 540 zobrazit PDF
MSSO-AC 630 BLACK WIDOW 110 630 x 620 zobrazit PDFV jakých průmyslových odvětvích se uplatní magnetický roštový separátor automatický

Nahoru