Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Výhody magnetického separátoru MSP-BP

 • Neodymové magnety s indukcí až 18 700 G
 • Výroba separátoru na míru
 • Zachycení Fe částic od 1 mikronu
 • Vysoká kapacita
 • Dlouhá životnost

Průtokové magnetické separátory pro separaci černého prachu (black powder) MSP-BP

Magnetický separátor MSP-BP se používá k separaci jemných feromagnetických částic (zejména sulfidu a oxidu železa, obecně označovaných jako černý prach) z potrubních systémů pro přepravu ropných nebo plynných produktů.

Hlavní přínosy použití separátoru MSP-BP

 • Ochrana drahého výrobního zařízení (čerpadla, měřidla, klapky, ventily)
 • Snížení opotřebení přepravního potrubí černým prachem
 • Výrazné zvýšení kvality ropného, plynného nebo chemického produktu
 • Snížení nákladů na filtraci (= v porovnání s jednorázovými filtry je magnetický separátor zcela provozně beznákladovým)
 • Snížení počtu čistících cyklů (= pokles nákladů na obsluhu)

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1.
Přijedeme

2.
Zaměříme a navrhneme

3.
Vyrobíme na míru

4.
Nainstalujeme

5.
Zprovozníme a zaškolíme

6.
Poskytneme autorizovaný servis

Konstrukce tlakového separátoru MSP-BP

Základ tohoto magnetického roštového separátoru s ručním čištěním tvoří soustava magnetických trubic v nerezovém opláštění. Díky propracovanému průtokovému labyrintu a velmi silným permanentním magnetům dokáže zachytit i ty nejmenší kovové nečistoty a zajistit velmi vysokou úroveň separace. Zachycené magnetické částice se v průběhu separačního procesu drží na zadních částech nerezových trubic s magnetickými jádry, a proto jednak neblokují tok čištěného materiálu, ale současně jsou i chráněny před nechtěným spláchnutím proudící čištěnou hmotou.

Hlavní výhody separátoru MSP-BP

Mezi tradiční metody používané pro záchyt černého prachu patří aplikace cyklonů, jednorázových papírových, sklolaminátových nebo polymerových filtrů. V porovnání s těmito technologiemi magnetický separátor MSP-BP

 • je výrazně účinnější – extrémně silné neodymové magnety zachytí i částice o velikosti 1 mikronu, který by cyklony či běžné jednorázové filtry zachytit nedokázaly
 • má výrazně vyšší kapacitu – běžné jednorázové filtry se velmi rychle zanesou
 • redukuje prostoje související s časově náročnou výměnou jednorázových filtrů
 • vykazuje rychlou návratnost (zatímco náklady na jednorázové filtry se nevrátí nikdy)
 • zachytí spolu s magnetickými kontaminanty i kontaminanty nemagnetické (jako alsfalten, parafín, glykol), neboť během potrubní přepravy se oba typy kontaminantů shlukují do větších celků (poměr zachycených kontaminantů bývá i 25 : 75, tedy většina kontaminantů zachycených magnetickým separátorem je překvapivě nemagnetická!)

Certifikát TESYDOSOLLAU – naše výrobky svařují skuteční profesionálové!

Oprávnění firmy SOLLAU:
Oprávnění na svařování tlakových zařízení dle PED 2014 / 68 / EU
Certifikát dle EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 až 5, EN 13445 – 1 až 5

V jakých průmyslových odvětvích se uplatní separátor MSP-BP?

Magnetický separátor MSP-BP se používá zejména pro snížení obsahu nežádoucích kontaminantů (černých prach, otěr z přepravních systémů atd.) při nakládání a vykládání ropných produktů v přístavních terminálech, na vstupu surovin do továren na výrobu LPG, v ropných rafineriích a na mořských těžebních plošinách, u výrobců plynu, na letištích, v chemických továrnách a elektrárnách, na kontrolních a měřících bodech dálkových potrubí pro přepravu plynu a ropných produktů atd.

Nahoru