Magnetické separátory do tlakového potrubí MSP-S

Magnetický separátor do tlakového a sacího potrubního systému MSP-S 50 N

Magnetický separátor do tlakového a sacího potrubního systému je určen zejména k separaci feromagnetických částic, které se nacházejí v rychle proudícím (až 25 m/s) tekutém nebo snadno prostupném sypkém materiálu.

Konstrukce tlakového separátoru

Základ tohoto magnetického roštového separátoru s ručním čištěním tvoří soustava magnetických trubic z nerezové oceli. Trubice jsou umístěné v řadách za sebou, přičemž v první řadě je o jednu trubici méně než v řadě druhé. Takto vytvořené magnetické síto je ve velmi intenzivním kontaktu s proudícím materiálem a díky velmi silným permanentním magnetům dokáže zachytit i ty nejmenší kovové nečistoty a zajistit velmi vysokou úroveň separace. Zachycené magnetické částice se v průběhu separačního procesu drží na zadních částech nerezových trubic s magnetickými jádry, a proto jednak neblokují tok čištěného materiálu, ale současně jsou i chráněny před nechtěným spláchnutím proudící čištěnou hmotou.

Hlavní výhody do tlakového a sacího potrubního systému

Pro co nejefektivnější separaci magnetických částic je magnetický separátor do potrubního systému osazen mimořádně silnými neodymovými NdFeB magnety. Významná konkurenční výhoda tohoto separátoru spočívá v provedení tzv. „trubka v trubce“, kdy jsou magnetické trubice hermeticky uzavřené v nerezovém opláštění a vložené do ochranného nerezového roštu.

Tento systém má několik významných předností:

  • významně se prodlužuje životnost drahých magnetických jader (nemůže se k nim dostat voda ani čištěný materiál, nedochází k jejich mechanickému opotřebení při čištění atd.)
  • je eliminováno riziko odloupnutí kousku magnetu či jeho poniklovaní (a s tím spojený nežádoucí průnik do čištěného materiálu)
  • zvyšuje se odolnost celého roštového systému vůči abrazi.

Tento magnetický separátor dokážeme vyrobit s maximální indukcí 13 500 G na jádře a 10 500 G na plášti magnetické trubice. Tolerance je +/- 10 %.

Jak o vás budeme pečovat?

Postaráme se o váš projekt od začátku až do konce. Objednávkou to u nás nekončí. Poskytneme vám plnou podporu po celou dobu používání separátoru.

1. Přijedeme

2. Zaměříme a navrhneme

3. Vyrobíme na míru

4. Nainstalujeme

5. Zprovozníme a zaškolíme

6. Poskytneme autorizovaný servis

Jak se čistí potrubní separátor?

Velmi silné magnetické pole, generované neodymovými magnety uvnitř trubic roštů, zachycuje feromagnetické částice (včetně nečistot ze zmagnetizované nerezové oceli) na povrchu vnějších krycích trubic. Čištění separátoru se provádí tak, že se celá vnitřní část těla separátoru vyjme z potrubního systému a po následném vytažení magnetických tyčí nashromážděné Fe nečistoty odpadnou z vnějších nerezových trubic (popřípadě je možno trubice též ještě dodatečně opláchnout vodou). U potrubí větších průměrů či v případě vysoké kontaminace čištěné hmoty kovovým materiálem doporučujeme použít naše separátory s automatickým a poloautomatickým čištěním (např. MSP-AC, MSP-AC EKO, MSP-SC EKO).

Na jaké potrubí se separátor připojí?

Standardně vyrábíme separátor MSP-S v připojovacích průměrech od 50 do 200 mm, nicméně můžeme připojovací rozměry i způsob připojení na potrubní systém (příruba, šroubení, speciální přípojky) upravit dle potřeb zákazníka.

Magnetický separátor MSP-S nabízíme ve třech různých povrchových úpravách:

  • pískování (Ra 1,6 µm)
  • vnitřní leštění (Ra 0,14 µm)
  • celoleštěná verze (Ra 0,14 µm)

MSP-S

Separátor do tlakového potrubního systému se vyznačuje robustní konstrukcí z nerezové oceli, vysokým výkonem (díky neodymovým magnetům ze vzácných zemin), jednoduchou instalací a snadnou údržbou.

VýrobekPrůměr vstupu/výstupu (mm)Datová karta
MSP-S 50 N 50 zobrazit PDF
MSP-S 65 N 66 zobrazit PDF
MSP-S 80 N 80 zobrazit PDF
MSP-S 100 N 100 zobrazit PDF
MSP-S 125 N 125
MSP-S 150 N 150
MSP-S 200 N 200 zobrazit PDF


V jakých průmyslových odvětvích se uplatní magnetický separátor do tlakového potrubí?

Nachází uplatnění zejména v průmyslu plastikářském (separace kovových příměsí z plastových granulátů), potravinářském (čištění mouky, škrobu, cukru atd.), farmaceutickém (čištění účinných farmaceutických látek), keramickém a chemickém, stejně jako v sanitárních či hygienických provozech.