Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

15. 10. 2021

Separace kovových nečistot z luštěnin a olejnin (případová studie)

Cíl separace:

Cílem separace bylo zvýšit kvalitu magnetické separace v procesu výroby luštěnin a olejnin. Zachytit Fe částice větší než 1 mikrometr a dosáhnout tak maximální čistoty výsledného produktu.

 Výsledek:

Pro zákazníka jsme vyrobili separátor dle jeho požadavků. Feromagnetické nečistoty byly zachyceny a nevyskytovaly se již v dalších stupních výroby.

Zákazník ocenil zejména flexibilitu a ochotu nalézt vhodné řešení separace i v místě, kde není obvyklé separátor instalovat.


Průmysl: Potravinářství – výroba luštěnin a olejnin
Aplikace: Zákazník požadoval instalovat silný magnetický separátor na předem určené místo - za násypku, z které jsou luštěniny a olejniny odebírány šnekovým dopravníkem. Toto umístění předem vyloučilo využití standardních magnetických separátorů a vyžádalo si navržení speciálního magnetického separátoru. Na rozdíl od obvyklých zákaznických úprav, které pro naše zákazníky běžně děláme (jako je úprava připojovacích rozměrů, změna stavební výšky, rozměrová úprava stávajících separátorů atd.), bylo zde potřeba navrhnout nový typ magnetického separátoru, aby splňoval všechny požadavky zákazníka.

Jádro separátoru tvoří magnetická skluzová deska, která je osazena nejsilnějšími neodymovými magnety. Vzhledem k charakteru separovaného média (horší sypné vlastnosti a abraze) jsme volili tento typ separace (skluzová deska), aby nedocházelo k ucpání separátoru a zahlcení celé linky. To umožňuje splnit požadavky zákazníka na kvalitu magnetické separace.

Skluzovou desku jsme vybavili záchytnou lištou – tzv. "nosem". V místě této lišty je na skluzové desce nejvyšší magnetická indukce. Feromagnetické nečistoty jsou v tomto místě zachyceny a "nos" je chrání před tím, aby byly strženy proudem separovaného materiálu.

Skluzovou desku je možné z těla separátoru snadno vyjmout a vyčistit od zachycených nečistot. Pro kontrolu množství zachycených nečistot je separátor vybaven kontrolními dvířky.

Z důvodu odvětrávání je horní část separátoru otevřená a abychom předešli možným úrazům, tak jsme zde nainstalovali bezpečnostní mřížku.
Separované médium: Luštěniny a olejniny
Využité zařízeníDeskový magnet do skluzu

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.