Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

27. 6. 2024

Mobilní světelné kříže pro označení uzavření ranveje

Mobilní světelný kříž je umístěn na podvozku. Toto mobilní zařízení je tedy možné rychle dopravit na požadované místo. Konstrukce světelného kříže umožňuje jeho montáž nebo demontáž do 5 minut jedním člověkem. Kříž je tvořen 13 LED světly s automatickým přepínaní mezi denní a noční intenzitou světla. Délka ramene světelného kříže je 4,26 metru. Naftová elektrocentrála zajišťuje elektrickou energii pro 120 hodin provozu při plném zatížení světel bez doplnění paliva.


Klíčové vlastnosti mobilního světelného kříže pro uzavírku letištní dráhy

 • 1Viditelnost – světelný kříž je jasně viditelný ze vzdálenosti 5 – 8 km ve dne a min. 9,7 km v noci.
 • 2Rozměry – každé rameno světelného kříže má délku 4,26 m.
 • 3Mobilita – světelný kříž je umístěn na podvozku. Snadno jej upevníte za tažné zařízení vozidla a dopravíte jej na požadované místo na letištní dráze.
 • 413 LED světel – světla blikají v režimu 2,5 s zapnuto a 2,5 s vypnuto. Efektivní intenzita 79.560 cd.
 • 5Tři režimy světel – světelný kříž může být provozován ve třech režimech (Den, Noc, AUTO) s možností automatického přepínání režimu dle světelných podmínek.
 • 6Snadná instalace do 5 minut – rychlé rozložení a složení světelného kříže do 5 minut jedním člověkem.
 • 7120 hodin nezávislého provozu - dieselová elektrocentrála zajišťuje elektrickou energii pro 120 hodin provozu při plném zatížení světel bez doplnění paliva.
 • 8Záložní zdroj energie – nouzové napájení baterií zaručí min. 120 minut provozu.
 • 9Možnost převážet 2 světelné kříže zároveň – správné označení uzavřené ranveje vyžaduje označení světelnými kříži na začátku i konci přistávací dráhy. Abychom snížili čas potřebný pro dopravu světelných křížů na místo, vyrobili jsme je tak, aby bylo možné zapřáhnout 2 světelné kříže za sebe.

Světelné parametry

Světelný kříž se skládá ze 13 LED světel (3 ks na každém rameni, 1 ks uprostřed kříže). Světla pracují v režimu, kdy vždy 2,5 s svítí a 2,5 s nesvítí.

Barva vyzařování “bílá” v souladu s CS ADR-DSN.U.930.

Viditelnost

Výkon použitých LED světel je takový, aby zajišťoval jasnou viditelnost mobilního světelného kříže ze vzdálenosti od 5 km do 8 km během dne a minimálně 9,7 km během noci.

Tři režimy světel

LED světla mají možnost pracovat v jednom ze tří režimů:

 1. Den – světla svítí v intenzitě požadované pro denní provoz
 2. Noc - světla svítí v intenzitě požadované pro noční provoz
 3. AUTO – světelný senzor automaticky reguluje intenzitu světel podle venkovních světelných podmínek

Sestavení mobilního světelného kříže jedním člověkem do 5 minut!

Mobilní světelný kříž umožňuje snadnou montáž a demontáž jedním člověkem do 5 minut. Po umístění světelného kříže na požadované místo je potřeba zajistit podvozek patkami. Po odjištění západek sestavit jednotlivá ramena kříže do plné délky 4,26 m a poté kříž pomocí manuálního navijáku zvednout do vertikální polohy. Jeho poloha je nastavitelná do úhlu 5° od vertikály. Posledním krokem je nastartování naftové elektrocentrály a aktivování světel.

Možnost převážet dva světelné kříže

V případě zhoršených povětrnostních podmínek je nutné letištní dráhu rychle uzavřít. Je vyžadováno, aby byla uzavřená ranvej označena na obou jejich koncích. Abychom eliminovali čas potřebný pro přepravu světelného kříže na minimum, tak jsme jej vyrobili tak, aby bylo možné dvě nezávislé jednotky přepravovat zároveň.

Nahoru