Propadový detektor a magnetický separátor PDK

Propadový detektor a separátor kovů PDK pro plastikářský a recyklační průmysl

Propadový detektor a separátor PDK slouží k detekci a separaci nežádoucích magnetických či nemagnetických kovových částic z volně sypaných materiálů bez nutnosti přerušení provozu či toku materiálu.

Jak funguje propadový detektor kovů?

Z násypky detektoru propadá materiál detekční hlavou s vysoce citlivými elektromagnetickými cívkami, jejichž signály se přenášejí do řídící mikroprocesorové jednotky. V případě detekce kovového předmětu překračujícího předem nastavenou citlivost, aktivuje řídící jednotka pneumatickou vyřazovací klapku, která přesměruje malé množství materiálu s obsahem kontaminantu do odpadního výsypu a následně se vrátí do výchozí polohy. Časový úsek, po který separační klapka odvádí tok materiálu do odpadní výsypky, je pochopitelně možno naprogramovat dle potřeb.

V jakých průmyslových odvětvích se uplatní detektor kovů?

Propadový detektor a separátor kovů nachází uplatnění zejména v oblasti plastikářského a recyklačního průmyslu.

Výhody propadového detektoru kovů

Robustní provedení, různé přípojné rozměry (od 60 do 150 mm), nízká zástavná výška, jednoduché ovládání, citlivost detekce nastavitelná dle individuálních požadavků, snadná instalace díky univerzálním přírubám, ochrana proti elektrosmogu, atraktivní unikátní design a značná otěruvzdornost umožňují modulární a širokospektrální aplikaci, zaručují dlouhodobý, bezporuchový provoz a téměř bezúdržbový provoz, chrání uživatele před nežádoucími reklamacemi a předcházejí výrobním výpadkům v důsledku poškození zpracovatelského zařízení kovovými částicemi.

PDK

Propadový detektor slouží k detekci a separaci nežádoucích magnetických či nemagnetických kovových částic z volně sypaných materiálů bez nutnosti přerušení provozu či toku materiálu.

VýrobekMax. kapacita (kg/h)
Maximální kapacita závisí na typu a vlastnostech čištěného materiálu

Průměr vstupu / výstupu (mm)Datová karta
PDK 100 2000 2500 100

zobrazit PDF

PDK 150 5000 150

zobrazit PDF

PDK 200 10000 200

zobrazit PDF