Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Jsme specialista
v oboru magnetické separace

Vyvíjíme, vyrábíme a aplikujeme zařízení pro magnetickou separaci. Naše magnetické separátory navrhujeme a vyrábíme přesně na míru podle vašich potřeb.

10. 6. 2024

Automatická třídicí linka na roztřídění odpadu ze žlutých popelnic

Automatická třídicí linka slouží k roztřídění odpadu ze "žlutých popelnic", tedy PET lahví, aluminiových a železných plechovek. Je navržena na kapacitu 1 200 kg/hodinu.

Nejprve dojde k separaci feromagnetických plechovek pomocí magnetické desky nad dopravník s automatickým čištěním. Aluminiové plechovky jsou od PET lahví odděleny s využitím eddy current separátoru pracujícího na bázi vířivých proudů ECS-C RAM. Rovnoměrné rozvrstvení materiálu před ECS separátorem zajistí vibrační dopravník.


Finální dotřídění aluminiových plechovek zajistí detektory kovů. Deskový detektor kovů METRON 03 SL je vybaven automatickou vyřazovací klapkou, která automaticky vyřazuje případné kovové kontaminanty.

Nahoru